Chlapci z IARU stáhli mezinárodní výsledky VHF-C a MMC. Byla v nich chyba? Dobrá otázka. Domnívám se, že nikoli a důvod je mnohem prozaičtější. V pracovních výsledcích chyběla řada stanic z OK. To, zda jde o chybu vyhodnocovatele, či šlendrián ČRK, který některé deníky OK stanic do mezinárodního hodnocení jednoduše neposlal, nechci řešit. Důkazy? Ne nehledal jsem je a proto tento sloupek nepovažujte za sdělení, ale spíše za úvahu, vyjadřující subjektivní názor. Nicméně některé indicie mám: za prvé něco takového by se u ČRK nestalo poprvé. Na webu OK2KKW je několik takových případů, kdy ČRK nezaslal deníky do IARU, dostatečně zdokumentovaných. Za druhé problém s OK deníky ve výsledcích nepochybně existuje, i jen po těch pár dnech, kdy výsledky IARU byly dostupné, se ozvalo více OK radioamatérů, jejichž logy ve výsledkové listině IARU evidentně chyběly. A za třetí: IARU již vyhodnotilo (ale zatím veřejně nepublikovalo) také UHF/SHF Contest 2018. Protože tyto pracovní výsledky vyhodnocení UHF-C leží na veřejně dostupném místě, je možné si je stáhnout zde:
 http://iaru.oevsv.at/v_upld/prg_resultstable.php?sess_lang_id=7&cont_id=136
a když tak učiníte (za hodinu už tam nemusí být), zase dospějete k poznání, že tam řada OK stanic chybí - jen jeden příklad za všechny - OL3Z na 70cm. ČRK pochopitelně mlčí... Soudruzi jsou zavřeni v té své "skleněné věži" a nekomunikují nejen s ostatními OK stanicemi, ale ani se svými členy. Myslím, že každý spolek v případě nouze bude bojovat alespoň za osoby ze svého vedení, když už na členy kašle. A proto bych předpokládal že z ČRK odešel email OE1MCU, který patří mezi naše "moravské kamarády" co spolu mluví, se žádostí stáhnout publikaci výsledků VHF-C a MMC a zabránit publikaci výsledků z UHF/SHF Contestu. Protože pokud by to neudělal, některé bafuňáře ČRK by to asi ohrozilo. Jistě, není to důkaz, ale silná indicie, že i tentokrát je problém pravděpodobně na straně ČRK. A pokud ne, omlouvám se :-)
Náhradní umístění předběžných pracovních výsledků UHF Contestu IARU 2018 je ke stažení zde.
(jde o kopii pracovní a tedy neoficiální verze, která byla na webu IARU publikována dne 18.2.2019)

Vy, kteří stále ještě jste členy ČRK, položte si otázku prosím, co s touto situací uděláte? Není čas pro nějakou změnu? Nebo budete jen pozorovat, jak prostor vašeho zájmu zaplňují cymbálisté?

=ok1vpz