Několik slov ke zveřejnění prezentace OK1AIY o historii mikrovlnného radioamatérského provozu v OK


V neděli 11.dubna jsem na základě autorského souhlasu OK1AIY umístil na webové stránky OK2KKW jeho prezentaci (včetně audiozáznamu Pavlova sobotního vystoupení), týkající se historie radioamatérského provozu v OK, přednesený na Třech studních. Víceméně obratem jsem byl ze strany viceprezidenta OK-VHF Clubu nařknutý z porušování práv organizátorů tohoto mikrovlnného semináře.


Chtěl bych důrazně odmítnout nepodložená obvinění OK1DFC, protože:

a) prezentaci OK1AIY jsem zveřejnil se souhlasem autora (viz jeho email níže)

b) pořízení audiozáznamu vystoupení OK1AIY jsem si u nikoho pokoutně neobjednával, ale byl mi nabídnut. Pavel OK1AIY souhlasil, abych jej, jako doplnění jeho obrázkové prezentace, umístil na webu OK2KKW

c) veřejně pořádaná schůzka OK radioamatérů (byť mně i otci byla účast na tomto setkání ze strany organizátorů de facto zakázaná) jistě není nějakým hermeticky uzavřeným zasedáním tajného společenství a protože se, stejně jako OK1AIY, také už celé roky věnuji historii radioamatérského VKV provozu v OK, nevidím důvod, proč bych  OK-VHF Club, nebo jakýkoli z dalších kolektivních členů ČRK, musel nějak prosit o nějaké dodatečné svolení, zda můžu na náš web umístit kopii nějakého na veřejnosti již prezentovaného historického radioamatérského materiálu, zejména pokud mi ho  jeho autor pro umístění na stránkách OK2KKW sám nabídnul.

d) pokud se Pavel OK1AIY rozhodne v budoucnu představit veřejnosti jakoukoli další, doplněnou a rozšířenou verzi těchto historických materiálů, slibuji, že jistě na webu OK2KKW nezapomenu OK radioamatéry na takovou prezentaci opět včas upozornit. A věřím, že nezůstane jen u historických materiálů, shromážděných OK1AIY. Naše stránky jsou otevřené komukoli, kdo by měl zájem české a slovenské radioamatérské veřejnosti předložit cokoli smysluplného, co se radioamatérského VKV provozu týká.


Matěj OK1TEH


Příloha: emaily OK1AIY a OK1FEN, týkající se této záležitosti


----------------------------------------------------------------------------

------------ Původní zpráva ------------
Od: Pavel Šír <ok1aiy-zavinac-comanet.cz>
Komu: ok1teh Petrzilka<ok1teh@seznam.cz>,
Kopie:
Předmět: Re: historie mikrovln
Datum: 12.4.2010 22:52:46
----------------------------------------
Přednášku o historii mikrovln u nás jsem nepovažoval za až tak významnou, takže při našem telefonickém rozhovoru v neděli asi v 11.00 hodin jsem dal souhlas k jejímu zveřejnění včetně obrázkové prezentace i na vašich stránkách. Jsem nakonec rád, že je o to mezi radioamatéry zájem a že i po létech zapomenuté věci, které našim předchůdcům daly velké množství práce, poslouží pro srovnání s naší současností. Poskytne to informaci i těm, kteří se setkání nezůčastnili, ale radioamatérské dění sledují na internetu, kde vaše stránky jsou velmi navštěvované.
Stávající prezentaci ještě časem doplníme o další zajímavosti a zveřejníme i na našich stránkách www.cbjilemnice.com 

73, Pavel OK1AIY

----------------------------------------------------------------------------

------------ Původní zpráva ------------
Od: Robert Svarc <ok1fen - zavinac -gmail.com>
Předmět: historie mikrovln
Datum: 11.4.2010 10:39:16
----------------------------------------
Ahoj Matěji,
na http://leteckaposta.cz/623327659 jsem nahrál prezentaci a zvukový záznam o historii mikrovln, kterou měl Pavel OK1AIY na setkání na 3 Studních. Pavel s uveřejněním souhlasil, takže to v případě zájmu můžeš zkonvertovat a umístit na KKW web. Prezentaci asi raději jako PPS. Prezentace má 13 MB, Záznam 117 MB.
Nahrával jsem to na mobil, ale snad to bude použitelné jako doplňující komentář k obrázkům.
73 Robert OK1FEN