Rok 2000

21.10.2000

Ve společenském zařízení Krakov v Praze 8 se sešel sjezd Českého radioklubu. Šlo o sjezd čtvrtý v pořadí, a konaný navíc v jubilejním desátém roce existence naší organisace. Místo dlouhých rozkladů přinášíme plné znění přijatého usnesení, které obsahuje nejdůležitější rozhodnutí sjezdu:



Usnesení sjezdu Českého radioklubu ze dne 21.října 2000


Sjezd občanského sdružení Český radioklub, konaný dne 21.října 2000 v Praze:


I.

Schvaluje zprávu předsedy ČRK o činnosti ČRK ve volebním období 1996 - 2000, zprávu o hospodaření ČRK i zprávu revisní komise ČRK.


II.

Schvaluje tuto výši členských příspěvků:
řádný příspěvek ve výši nejméně 400,- Kč ročně,
snížený příspěvek pro členy ve věku do 15 roků včetně ve výši 50,- Kč ročně,
snížený příspěvek pro členy
ve věku od 16 do 18 roků včetně,
ve věku od 19 do 26 roků včetně, pokud se připravují v řádném denním studiu na budoucí povolání,
v základní vojenské službě,
poživatele starobního nebo invalidního důchodu
ve výši nejméně 200,- Kč ročně.

Schvaluje změny Organisačního řádu Českého radioklubu.



III.


Pro volební období 2000 - 2004 volí:
předsedou ČRK ing.Miloše Prosteckého, OK1MP.
radu ČRK ve složení: Stanislav Hladký, OK1AGE, Martin Huml, OK1FUA, Jan Litomiský, OK1XU, Mgr.Karel Odehnal, OK2ZI, Svetozar Majce, OK1VEY, Antonín Kříž, OK1MG, ing.Jaromír Voleš, OK1VJV, Vladislav Zubr, OK1IVZ, Petr Voda, OK1IPV, Radmil Zouhar, OK2ON, ing.Jiří Suchý, OK2SJI, Martin Korda, OK1FLM, Stanislav Endler, OK2ISZ, Pavel Slavíček, OK1WWJ.
revisní komisi ČRK ve složení: ing.Milan Mazanec, OK1UDN, Silvestr Hašek, OK1AYA, Jiří Štícha, OK1JST.



IV.


Orgánům ČRK nově zvoleným pro volební období 2000 - 2004 ukládá vedle úkolů daných Stanovami ČRK zejména:
Působit ke zkvalitňování a rozšiřování služeb pro členy ČRK i radioamatérskou veřejnost, ke zkvalitňování a rozšiřování radioamatérských závodů, soutěží, setkání a dalších sportovních i společenských podniků naplňujících a obohacujících radioamatérský život v České republice.
Aktivně se zapojit do práce Mezinárodní radioamatérské unie (IARU), zejména jejího 1.regionu. Při jednáních přispívat zkušenostmi radioamatérů z ČR, uplatňovat přístupy a názory radioamatérů z OK, a radioamatéry z OK důsledně informovat o dlouhodobých přístupech i konkrétních rozhodnutích a doporučeních IARU. Usilovat o rozšíření zastoupení radioamatérů z ČR v orgánech a pracovních skupinách IARU Region 1.
Aktivně a účinně hledat způsoby propagace radioamatérské činnosti na veřejnosti, zejména v hromadných sdělovacích prostředcích. Dle ekonomických možností využívat služeb odborných agentur PR k vytváření positivního obrazu o radioamatérech, jejich činnosti a organisaci v povědomí veřejnosti doma i v zahraničí.
Podporovat uplatňování nejnovější techniky a progresivních druhů provozu v činnosti radioamatérů v ČR, zejména osvětou v časopisu Radioamatér, při odborných seminářích a v publikační činnosti, i formou grantů a příspěvků provozovatelům moderních zařízení a sítí sloužících širší radioamatérské veřejnosti. Projednat s dodavatelem časopisu Radioamatér zvýšení rozsahu jednoho čísla a na tento účel věnovat část z prostředků získaných zvýšením členských příspěvků.
Zkvalitnit procedurální postupy práce rady, výkonného výboru, odborných pracovních skupin i sekretariátu ČRK s cílem dosáhnout včasné, věcně i formálně správné reakce na potřeby organisace i jejích členů. Ustavovat jako vedoucí a členy odborných pracovních skupin a odborné manažery ČRK vhodné, odborně a organisačně zdatné radioamatéry těšící se dobré pověsti a důvěře mezi většinou radioamatérů v ČR, a při opakujících se nedostatcích v jejich práci volit včas přiměřenou náhradu. Komplexně informovat členy a radioamatérskou veřejnost o vší své činnosti s využitím všech dostupných radioamatérských informačních prostředků a na základě zásady, že zveřejňovány nejsou jen skutečnosti, jejichž zveřejnění zapovídá zákon. Každoročně zveřejnit seznam majetku ČRK v hodnotě nad 10 tisíc Kč včetně zápůjček. Důstojně a profesionálně komunikovat s radioamatérskou veřejností - členy i nečleny ČRK. Vytvořit spolehlivé mechanismy k publikování věcně správných a jednoznačných informací. Klást vysoké nároky na práci sekretariátu ČRK a zároveň hledat zdroje pro jeho přiměřené odměňování.
Pečovat o zvyšování provozní úrovně a dobré pověsti radioamatérů z ČR trvalou osvětou v časopisu Radioamatér, při odborných seminářích a v publikační činnosti. Podporovat vznik příležitostí k získávání a prohlubování radioamatérských znalostí, zejména pro mladé a začínající radioamatéry. Systémem grantů a peněžních příspěvků iniciovat pořádání radioamatérských kursů odbočkami a radiokluby ČRK s důrazem na kursy poskytující i nácvik a trénink telegrafní abecedy.
S návazností na Integrovaný záchranný systém České republiky vytvořit institucionální, organisační a materiální podmínky k uplatnění pomoci radioamatérů při ochraně života, zdraví a majetku občanů v každodenním životě i při mimořádných situacích.
Vybudovat organisační systém krajských manažerů ČRK a zabezpečit vznik krajských odboček ČRK v souladu s Organisačním řádem ČRK a s krajským zřízením České republiky. Přizpůsobit financování činnosti ČRK změnám dotační politiky státu při vzniku krajského zřízení ČR. Zabezpečit volby krajských manažerů do konce roku 2001.
Ve styku se státní správou České republiky pokračovat v kvalitní spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a prohlubovat ji, usilovat o navázání srovnatelné spolupráce s Ministerstvem dopravy a spojů ČR a s Českým telekomunikačním úřadem s cílem prosadit ČRK v roli respektovaného partnera státní správy při přípravě legislativy ovlivňující podmínky pro práci radioamatérů v ČR.
Prostředky z vlastních zdrojů i příspěvků a dotací vynakládat hospodárně. Nepřipustit snížení kapitálových reserv Českého radioklubu v penězích a nemovitostech. Peněžní kapitálové reservy ČRK investovat k dosažení přiměřeného výnosu při dodržení maximální ochrany jistiny, přitom využít konsultací renomovaných společností poskytujících investiční poradenství. Hledat nové způsoby financování projektů ČRK oslovením sponsorů, nadací a dalších potenciálních zdrojů.
Upravit systém členské evidence ČRK v souladu s předpisy o ochraně osobních údajů. Zajistit pravidelné vydávání seznamu volacích znaků uživatelů QSL služby na internetových stránkách ČRK a v síti PR k 1.červenci každého roku.
Soustavně sledovat vývoj legislativy ČR v oblasti telekomunikací, aktivně a soustavně usilovat o zlepšení podmínek pro radioamatéry, zejména k prosazení práva na zřízení antény, zřízení radioamatérských zkušebních komisí, využívání plného možného rozsahu prefixů a vystavování koncesí do odvolání.
Jmenovat aktivního manažera monitoringu.

V radě se tedy objevilo šest nových tváří, všechny mladé, a také z rady minulé byla zvolena většina jejích mladých členů. A to je vynikající, protože radioamatérské debaty a rokování před sjezdem se nepochybně nesly ve znamení velké vůle k obměně a k omlazení rady.

Volba proběhla způsobem použitým na všech posledních sjezdech: každý člen ČRK měl jeden hlas, účastníci zastupující více členů (tedy hlavně delegáti klubů) disponovali odpovídajícím vyšším počtem hlasů. Pokud člen klubu hlasoval samostatně, jeho hlas byl odečten z počtu hlasů jeho klubu. Slezdu se zúčastnili delegáti 74 radioklubů, 19 účastníků volilo individuálně. Ve volbách bylo odevzdáno celkem 1086 platných hlasů.

OK1MP získal jako kandidát na předsedu 782 hlasů, zvolení kandidáti do rady: OK1AGE - 998, OK1FUA - 938, OK1XU - 895, OK2ZI - 820, OK1VEY - 777, OK1MG - 769, OK1VJV - 758, OK1IVZ - 753, OK1IPV - 724, OK2ON - 702, OK2ISZ - 655, OK2SJI - 598, OK1FLM - 585, OK1WWJ - 580. I kandidáti do rady, kteří se umístili na nevolitelných místech (OK1DJG a OK2QX), získali slušnou podporu, stejně jako kandidáti do revisní komise: OK1JST - 980, OK1UDN - 967 a OK1AYA - 911. Všichni zvolení získali nadpoloviční většinu hlasů a tedy solidní mandát.

Změny Organisačního řádu Českého radioklubu (viz nové §§ 9 a 10) otevírají po formální stránce cesty k přiměřené reakci ČRK na krajské uspořádání státu, a také ke vzniku krajských odboček ČRK.

Jako stinná stránka bude asi vnímáno zvýšení členských příspěvků. Bohužel, jde o ekonomickou nutnost, která je jen a jen výslednicí rostoucích cen všeho, co ČRK potřebuje ke své existenci. V závislosti na výsledcích jednání s dodavatelem by se však toto zvýšení mělo členům částečně vrátit zvětšením počtu stránek časopisu Radioamatér.

Nové radě - a zejména jejím novým členům - přejme hodně chuti do práce.

http://www.crk.cz/AKTDS1C

 

 

Rok 2004

Usnesení sjezdu Českého radioklubu
ze dne 16.října 2004


Sjezd Českého radioklubu po projednání:
Volí


pracovní předsednictvo sjezdu ve složení:

ing.Josef Plzák, OK1PD
Mgr.Karel Odehnal, OK2ZI
Mgr.Petr Voda, OK1IPV
Miroslav Bečev, OK1DOM


mandátovou a volební komisi ve složení:

ing.Milan Mazanec, OK1UDN
ing.Milan Gregor, OK2TSE
ing.Viktor Voleš, OK1UUO
Mgr.Josef Ptáček, OK1UNE
Ondřej Koloničný, OK1CDJ
Ludvík Deutsch, OK1VEA
Jan Švarc nejml., OK1WVV


návrhovou komisi ve složení:

Mgr.Libor Mikulášek, OK1SOM
Jan Litomiský, OK1XU
Radek Zouhar, OK2ON
Radek Hofírek, OK2UQQ


zapisovatele sjezdu:

Jiří Škácha, OK1DMU


ověřovatele zápisu ze sjezdu:

Jiří Štícha, OK1JST


Schvaluje:


zprávu předsedy ČRK ing. Miloše Prosteckého, OK1MP, o činnosti Českého radioklubu za období od posledního sjezdu,


zprávu hospodáře ČRK Stanislava Hladkého, OK1AGE, o hospodaření Českého radioklubu mezi sjezdy,


zprávu předsedy revizní komise ČRK Milana Mazance, OK1UDN, o činnosti a zjištěních revizní komise mezi sjezdy.


Volí předsedou Českého radioklubu ing.Jaromíra Voleše, OK1VJV


Volí členy Rady Českého radioklubu:

Mgr. Karel Odehnal, OK2ZI
Jan Litomiský, OK1XU
Miloslav Folprecht, OK1VHF
ing.Josef Plzák, OK1PD
ing.Miloš Prostecký, OK1MP
Vladislav Zubr, OK1IVZ
Radek Hofírek, OK2UQQ
Ondřej Koloničný, OK1CDJ
Mgr.Petr Voda, OK1IPV
Stanislav Veit, OK1AU
Bedřich Sigmund, OK1FXX
František Dušek, OK1WC
Ing.Jiří Němec, OK1AOZ
Martin Huml, OK1FUA


Volí členy Revizní komise Českého radioklubu:

Stanislav Hladký, OK1AGE
ing.Milan Mazanec, OK1UDN
Jiří Štícha, OK1JST


Doporučuje Radě Českého radioklubu:


zvážit častější odesílání QSL lístků mimo území České republiky,


zavést užívání internetu na QSL službě,


zvážit možnost úpravy zasílání členského časopisu Radioamatér tak, aby nebyl doručován všem členům České radioklubu v jedné domácnosti.


Ukládá Radě Českého radioklubu:


dle finančních možností ČRK důstojně vybavit sekretariát Českého radioklubu,

Termín: 30.06.2005
Zodpovědnost: Předseda ČRK


zajistit zpracování ekonomické rozvahy oddělení financování členského časopisu Radioamatér od financování z členských příspěvků a s jejím výsledkem seznámit prostřednictvím www stránek ČRK a členského časopisu Radioamatér všechny členy ČRK,

Termín: 30.06.2005
Zodpovědnost: Předseda ČRK


zpracovat metodiku pro podávání žádostí o povolení vstupu do CHKO a vojenských újezdů,

Termín: 30.06.2005
Zodpovědnost: Předseda ČRK


zveřejnit na zvláštních www stránkách QSL služby informace o uživatelích této služby ve formě seznamu volacích značek,

Termín: 30.06.2005
Zodpovědnost : Předseda ČRK


požádat orgány státní správy o poskytnutí seznamu přidělených volacích značek včetně operátorských tříd a zveřejnit tento seznam na zvláštní www stránce Českého radioklubu,

Termín: 30.06.2005
Zodpovědnost: Předseda ČRK


vypracovat rámcovou metodiku pro podávání žádostí o granty (obecní a krajské) a podávání žádostí o dotace od orgánů státní správy a samosprávy,

Termín: 30.06.2005
Zodpovědnost: Předseda ČRK


zajistit vypracování realizovatelné a prakticky zaměřené koncepce zkoušek pro získání oprávnění operátora amatérské radiokomunikační služby a prosazovat přijetí této koncepce v jednání s příslušnými orgány státní správy,

Termín: 30.06.2006
Zodpovědnost: Předseda ČRK


do dvou měsíců od přijetí tohoto usnesení přijmout směrnici Rady ČRK pro provádění výběrových řízení na dodávky, provedení prací nebo poskytnutí služeb pro Český radioklub,

Termín: 16.12.2004
Zodpovědnost: Předseda ČRK


zapracovat do podmínek směrnice Rady ČRK pro provádění výběrových řízení podmínku, že člen Rady ČRK, který by byl v případném střetu zájmů v předmětném výběrovém řízení, je povinen tuto skutečnost předem oznámit a zdržet se v daném výběrovém řízení hlasování. Tato skutečnost bude vždy zaznamenána v zápise z jednání,

Termín: 16.12.2004
Zodpovědnost: Předseda ČRK


pravidelně zveřejňovat na zvláštních www stránkách Českého radioklubu informace o závazcích Českého radioklubu vzniklých na základě jednání a usnesení orgánů ČRK,

Termín: průběžně
Zodpovědnost: Předseda ČRK


předložit k veřejné diskusi všem členům Českého radioklubu návrh nových stanov a organizačního řádu Českého radioklubu tak, aby tyto dokumenty mohly být předloženy následujícímu sjezdu ČRK ke schválení,

Termín: do 16.10.2005
Zodpovědnost: Předseda ČRK


pokračovat ve vydávání členského časopisu Radioamatér,

Termín: Průběžně
Zodpovědnost: Předseda ČRK


pokračovat v jednání s vydavatelem slovenského radioamatérského časopisu Radiožurnál o možnosti vydávání společného časopisu pro radioamatéry České a Slovenské republiky,

Termín: Průběžně
Zodpovědnost: Předseda ČRK


pokračovat v elektronické evidenci kót pro závody dle současné úpravy

Termín: Průběžně
Zodpovědnost: Předseda ČRK


Neschvaluje:


aby Rada ČRK jednala se zástupci Ministerstva informatiky tak, že Český radioklub žádá o zachování zkoušky z telegrafie pro přístup na krátkovlnná pásma,


aby Rada ČRK zpracovala ekonomickou kalkulaci nákladů na poskytované členské služby, v případě že by tyto náklady převýšily výnosy z členských příspěvků, upraví výši členských příspěvků tak, aby tento rozdíl byl vyrovnán,


aby Předseda ČRK požádal Ministerstvo vnitra o lustrační osvědčení pro členy Rady ČRK a revizní komise ČRK v souladu s platnou právní úpravou.


Nebylo hlasováno:


návrh z diskuse, aby Český radioklub vlastním nákladem pořídil měřící zařízení pro potřeby radioamatérů.

Návrh nebyl hlasován, protože navrhovatel pouze tuto možnost zmínil v diskusním příspěvku, aniž by svůj návrh přesně formuloval nebo předal návrhové komisi. Při hlasování o návrzích v 18,30 hod již nebyl na sjezdu přítomen. Návrh z diskusního příspěvku projedná Rada ČRK na své schůzi a stanovisko k této záležitosti sdělí způsobem obvyklým.

16.října 2004

Za návrhovou komisi: Radek Hofírek, OK2UQQ

 

Výsledky volby předsedy Českého radioklubu
konané na V.sjezdu dne 16.října 2004.

V prvním kole, v němž kandidovali 4 zájemci o funkci předsedy ČRK, bylo odevzdáno celkem 864 platných hlasů a dosaženo těchto výsledků:
ing.Jaromír Voleš, OK1VJV - 385 hlasů
ing.Jiří Němec, OK1AOZ - 195 hlasů
ing.František Janda, OK1HH - 157 hlasů
Bedřich Sigmund, OK1FXX - 127 hlasů

Do druhého kole postoupili dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů, získaných v 1.kole. Odevzdáno bylo celkem 815 platných hlasů. Výsledky druhého kola volby předsedy:
ing.Jaromír Voleš, OK1VJV - 581 hlasů
ing.Jiří Němec, OK1AOZ - 234 hlasů

Výsledky volby členů rady a revizní komise ČRK jsou v přiložené tabulce. Celkový počet odevzdaných platných hlasů byl 827.

Volby řídila, kontrolovala a výsledky zpracovala volební a mandátová komise zvolená sjezden ve složení: ing.Milan Mazanec, OK1UDN, Ludvík Deutsch, OK1VEA, Ondřej Koloničný, OK1CDJ, ing.Milan Gregor, OK2TSE, Mgr.Josef Ptáček, OK1UNE, Jan Švarc nejml., OK1WVV, ing.Viktor Voleš,OK1UUO.

Podle dohody členů komise řídil mandátovou část Ludvík Deutsch, OK1VEA, volební část ing.Milan Mazanec, OK1UDN.

V Praze dne 16.10.2004.

Příloha: Výsledky voleb do rady a revizní komise ČRK:

Rada:
Mgr.Karel Odehnal, OK2ZI - 729 hlasů
Jan Litomiský, OK1XU - 700 hlasů
Miloslav Folprecht, OK1VHF - 697 hlasů
ing.Josef Plzák, OK1PD - 584 hlasů
ing.Miloš Prostecký, OK1MP - 555 hlasů
Vladislav Zubr, OK1IVZ - 547 hlasů
Radek Hofírek, OK2UQQ - 542 hlasů
Ondřej Koloničný, OK1CDJ - 515 hlasů
Mgr.Petr Voda, OK1IPV - 510 hlasů
Stanislav Veit, OK1AU - 481 hlasů
Bedřich Sigmund, OK1FXX - 468 hlasů
František Dušek, OK1WC - 411 hlasů
ing.Jiří Němec, OK1AOZ - 395 hlasů
Martin Huml, OK1FUA - 381 hlasů
Bohuslav Vařeka, OK2BS - 380 hlasů
Mgr.Josef Ptáček - OK1UNE - 344 hlasů
Ivan Pazderský, OK1PI - 332 hlasů
Svetozar Majce, OK1VEY - 326 hlasů
Ludvík Deutsch, OK1VEA - 320 hlasů
Mgr.Libor Mikulášek, OK1SOM - 297 hlasů
Ing.Tomáš Krejča, OK1DXD - 295 hlasů
Jindřich Vavruška, OK1FOU - 286 hlasů
ing.František Janda, OK1HH - 262 hlasů
Jiří Škácha, OK1DMU - 262 hlasů
Karel Matoušek, OK1CF - 229 hlasů
Zdeněk Štěrbáček, OK2ZW - 227 hlasů
Ondřej Botek, OK2WWW - 212 hlasů
Miroslav Bečev, OK1DOM - 184 hlasů
Alexandr Kobranov, OK1DST - 97 hlasů
ing.Jaromír Voleš, OK1VJV - 28 hlasů
Vladimír Miler, OK2BFK - 26 hlasů
ing.Milan Gregor, OK2TSE - 6 hlasů

Poznámka: hlasy odevzdané při volbě rady pro OK1VJV a OK2TSE jsou uvedeny pro úplnost a jsou neplatné, neboť oba jmenovaní v této volbě nekandidovali.

Revizní komise:
Stanislav Hladký, OK1AGE - 809 hlasů
ing.Milan Mazanec, OK1UDN - 717 hlasů
Jiří Štícha, OK1JST - 452 hlasů
Silvestr Hašek, OK1AYA - 330 hlasů
Jan Švarc, OK1UU - 140 hlasů
Jan Švarc nejml., OK1WVV - 58 hlasů

http://www.crk.cz/AKTDS1C

==================================================================

 

Rok 2009

15.březen 2009

Usnesení VI.sjezdu Českého radioklubu


VI.sjezd Českého radioklubu se sešel dne 14.března 2009 v budově Adalbertina v Hradci Králové.

I.

Sjezd projednal a schválil zprávu předsedy ČRK o činnosti Rady ČRK v uplynulém období, zprávu hospodáře ČRK o hospodaření Rady ČRK v uplynulém období a zprávu předsedy Revizní komise ČRK o činnosti komise v uplynulém období.

II.

Sjezd uctil minutou ticha památku radioamatérů zesnulých v období uplynulém od posledního sjezdu, jmenovitě též dřívějších členů Rady ČRK, Františka Duška, OK1WC a Antonína Kříže, OK1MG.

III.

Sjezd zvolil předsedou ČRK ing.Jiřího Němce, OK1AOZ.

IV.

Sjezd zvolil členy Rady ČRK:

ing.Jaroslav Bažant, OK1WF,
ing.Miloslav Hakr, OK1VUM,
Zdeněk Hofbauer, OK3RM,
mgr.Vojtěch Horák, OK1ZHV,
Ondřej Koloničný, OK1CDJ,
ing.Karel Košťál,, OK1SQK,
Jan Litomiský, OK1XU,
František Lupač, OK2LF,
Karel Matoušek, OK1CF,
mgr.Karel Odehnal, OK2ZI,
ing.Miloš Prostecký, OK1MP,
ing.Jiří Šanda, OK1RI,
ing.Jiří Škácha, OK7DM,
ing.Jaromír Voleš, OK1VJV.

V.

Sjezd zvolil členy Revizní komise ČRK:

Stanislav Hladký, OK1AGE,
ing.Milan Mazanec, OK1UDN,
Jiří Štícha, OK1JST.

VI.

Sjezd schválil změny Stanov ČRK a Organizačního řádu ČRK.

VII.

Sjezd ukládá nově zvolené Radě ČRK:


více propagovat diplomový program ČRK, podmínky diplomů provázat s podmínkami závodů ČRK, pomáhat radioklubům ČRK ekonomickými, organizačními a právními informacemi, zkvalitnit propagaci radioamatérství na veřejnosti s vynaložením přiměřených finančních prostředků,
při činnosti rady více využívat odborných profesionálních znalostí členů k řešení specifických úloh, v časopisu Radioamatér neomezit publikaci výsledků závodů, do práce odborných pracovních skupin rady vyhledat spolupráci erudovaných radioamatérů – i nečlenů ČRK, zachovat činnost QSL služby dle stávajících pravidel, vyřešit otázku další publikace časopisu Radioamatér v mezích ekonomických možností a s posílením zpětné vazby mezi čtenáři a redakcí, a to do 31.12.2009.

 

http://www.crk.cz/AKT6SJEZDC

 

Rok 2013

Usnesení VII. sjezdu Českého radioklubu

(pozn. OK1VPZ - kopie z webu ČRK: http://www.crk.cz/7_SJEZDC )

VII. sjezd ČRK se sešel dne 23. března 2013 v budově Adalbertina v Hradci Králové.

I.

Sjezd projednal a schválil zprávu předsedy ČRK o činnosti Rady ČRK v uplynulém období, zprávu hospodáře ČRK o hospodaření Rady ČRK v uplynulém období a zprávu předsedy Revizní komise ČRK o činnosti komise v uplynulém období.

II.

Sjezd uctil minutou ticha památku radioamatérů zesnulých v období uplynulém od posledního sjezdu.

III.

Sjezd zvolil předsedou ČRK ing. Jiřího Šandu, OK1RI.

IV.

Sjezd zvolil členy Rady ČRK:
ing. Miloslav Hakr, OK1VUM,
Stanislav Hladký, OK1AGE,
mgr. Vojtěch Horák, OK1ZVH,
Petr Chvátal, OK1FFU,
Petr Kašpárek, OK2ULQ,
Vít Kotrba, OK5MM,
ing. Martin Kumpošt, OK1MCW,
Jan Litomiský, OK1XU,
František Lupač, OK2LF,
Karel Matoušek, OK1CF,
Jan Paleček, OK1NP,
Michal Oplt, OK1LOL,
ing. Miloš Prostecký, OK1MP,
ing. Petr Spáčil, OK1FCJ.

V.

Sjezd zvolil členy Revizní komise ČRK:
Dr. ing. Jaroslav Bažant, OK1WF,
Michal Cempírek, OK1MTZ,
ing. Luděk Salač, OK1VSL.

VI.

Sjezd ukládá nově zvolené Radě ČRK:
a) více propagovat diplomový program ČRK, podmínky diplomů provázat s podmínkami závodů ČRK,
b) pomáhat radioklubům ČRK ekonomickými, organizačními a právními informacemi,
c) zkvalitnit propagaci radioamatérství na veřejnosti s vynaložením přiměřených finančních prostředků,
d) při činnosti rady více využívat odborných profesionálních znalostí členů k řešení specifických úloh,
e) do práce odborných pracovních skupin rady vyhledat spolupráci erudovaných radioamatérů - i nečlenů ČRK,
f) zachovat činnost QSL služby dle stávajících pravidel,
g) pomáhat vytvářet podmínky pro vznik nových základen pro práci s mládeží,
h) sjezd ukládá nově zvolené radě zabývat se problematikou OK-listu a dalších komunikačních kanálů,
i) sjezd ukládá nově zvolené Radě ČRK vejít ve styk s orgány MOČR k získání souhlasného stanoviska k povolení provozu amatérské služby v pásmu 5 MHz na základě pozitivních výsledků experimentálního provozu,
j) sjezd pověřuje nově zvolenou Revizní komisi ČRK, aby přezkoumala hospodaření týkající se budovy v Jablonci za období 7/11 - 6/12 a ověřila, zda je nebo není pravdivá zpráva OK1SQK,
k) sjezd ukládá nově zvolené Radě ČRK svolat sjezd ČRK v takovém termínu, aby mohl projednat a schválit změnu Stanov ČRK tak, aby odpovídaly platným předpisům, a to nejpozději 6 měsíců před termínem, určeným platným a účinným zákonem pro tuto změnu,
l) sjezd souhlasí, aby případné rozhodnutí o vydávání časopisu ČRK v tištěné nebo elektronické formě uskutečnila Rada ČRK,
m) sjezd ukládá Radě ČRK jednat se státní správou o přenesení některých úloh státní správy (např. zkoušky operátorů) na radioamatérskou organizaci,
n) sjezd vyjadřuje poděkování radě a všem členům za aktivní činnost v minulém období.