ČRK vyjádřením OK2ZI potvrdil, že ve VKV závodech budou nadále započtena i neplatná QSO!

V posledních VKV závodech byla započtena do výsledků i neplatná spojení se stanicemi, které pravděpodobně v několika radioamatérských pásmech navazovala soutěžní QSO v rozporu s platnými předpisy svého regulátora a z hlediska radioamatérského provozu tedy šlo o tzv. "Unlis", neboli nelegální stanice. Pro osvěžení paměti jsme se této věci věnovali zde.

Připomeňme si, že OK2ZI v komentáři k výsledku Polního dne 2012 v této věci napsal:

..."Pořadatel závodu se zabýval problematikou platnosti či neplatnosti spojení s UR stanicemi v pásmech 23,13 a 9cm. Po konzultaci s předsedou pracovní skupiny IARU C5-VKV Michaelem OE1MCU jsme se společně shodli, že není povinností IARU posuzovat zda provoz UR stanic v těchto pásmech je nebo není legální a tudíž že tato spojení budou v rámci IARU Region I. v závodech uznávána a to i zpětně. Nehledě na to, že z některých pásem jsme dostali z UR i deníky pro kontrolu, takže je možné ověřit, že tato spojení byla skutečně navázána. Stejný přístup budou mít po dohodě i kolegové v OM."...

Ponechme zatím stranou poněkud zvláštní vyjádření OK2ZI za kolegy z OM a soustřeďme se na vlastní sdělení. Oznamuje totiž tímto veřejnosti, že:

OK2ZI zcela rezignoval na kontrolu dodržování platnosti soutěžních podmínek!

Nadále tedy bude klidně možné, aby některý z členů týmu "kamarádů, kteří spolu mluví" odjel někam do OM a tam pod několika falešnými UR značkami bez uzardění rozdal předem vyvolené OK, či OL protistanici přehršel zajímavých a de facto nezkontrolovatelných "soutěžních  QSO" v pásmech 23, 13, 9, 6 a 3cm, které mohou zajistit snadnou výhru takové vyvolené stanice nad nepříjemnou konkurencí. Poslat deník pro kontrolu přes nějaký anonymizer je přece tak jednoduché. Vždyť o vítězství nad těmi zmetky jde především...

Po kauze výkonů, které přesahují stanovené legální limity a odmítání ČRK tomuto trendu účinnými kontrolami zabránit, po testech remote RX, které dokáží přenést virtuální RX z Moravy do západních koutů České republiky, tady máme další krásný návod, jak lze vyhrávat za každou cenu... Rulezz!

Klidně si dál podvádějte jak chcete, nic se vám nestane!     Tedy pokud patříte mezi "vyvolené"...

 

BTW: Proč mne toto rozhodnutí OK2ZI ani trochu nepřekvapuje? Co myslíte?

vpz