OK2KKW ve VHF Contestu 2002

Tento závod se pro nás stal spíše společenskou, než sportovní událostí. To nejdůležitejší, co se událo, a co ovlivnilo výsledek, totiž paradoxně vůbec s radioamatérskou činností nesouviselo: David OK1RK se totiž jen několik dnů před závodem stal otcem a OK1KN "zdědkovatěl". Příčinou je malá Anička.

Na základě toho se David, náš nejlepší operátor, závodu nezúčastnil, protože doma dělal tátumámu. Protože jsme navíc opět nebyli schopni zprovoznit PA od VMS (na kterém nalézáme stále nové a nové konstrukční chyby), rozhodli jsme se celý závod pojmout spíše odpočinkově (k čemuž nám dopomohlo fantastické počasí) a dát příležitost novým, mladým operátorům, aby si sami v nevětším VKV závodě v ČR ochutnali po dobu asi 12 hodin ten "humus" na pásmu a zkusili, jaké to je, pokoušet se prosadit mezi kW stanicemi.

Pochopitelně se provoz těchto operátorů s menším výkonem odrazil i na výsledku - byla to pro nás nová zkušenost, zkoušet se dovolat některých 9A QRO stanic, které byly velmi silné, ale na volání stanice 100W kategorie vůbec "nezabíraly". Prakticky vůbec to nechodilo na západ a PA stanic jsme tentokrát dělali jen poskrovnu. V noci potešila Aurora, která nám umožnila udělat několik zajímavých stanic. S naším výsledkem jsme spokojeni, závod se hlavně díky perfektnímu počasí vydařil, mladí se pocvičili a už se zase těšíme na některý z dalších závodů, kdy bude naše parta zase kompletní a zkusíme se do toho lépe "opřít".

Náš předběžný výsledek:

697 QSO

217 335 bodů

312 km / QSO

pracováno se zeměmi: DL OK PA OE F ON OZ SP SM I OM S5 9A YU HG HB T9 LA G YL LX

Best DX: JO89WW 1109 km call: SM5CUI

Zařízení: FT1000MP, transvertor OK1VPZ(Sitno), budič MRF 141, PA RE 041XL - VF výkon: 100 / 600 W PEP,  Anténa: single 17 el.

PS: Když už byla v Holicích diskuse o těch kategoriích : co kdyby někdo vyhodnocoval zvlášť kategorii "jeden transceiver, jeden PA a jedna anténa" ? Hi...

73! vpz