Na návštěvě ve Svazarmu
(pardon, v STSČ, resp. SSSČ a ČRK)

Proč jsme podstoupili tuto sebehanu? No přece pro vás! Ale popořádku: po docela úspěšné expedici F/OK4W jsme byli řadou stanic v OK a OM požádáni, abychom jim (papírovým) QSL lístkem potvrdili pěkná DX QSO, která pro řadu z našich stanic byla zejména na 23cm a dokonce i na 3cm jejich prvními spojeními do Francie. Co jsme slíbili, to je zapotřebí splnit. A proto jsme z VUSC vytiskli spoustu QSL lístků za naše soutěžní QSO v roce 2007 - jak za kompletní provoz F/OK4W/p, tak i za květnový subregionál, mikrovlnný závod, Polní den a VHF Contest, čímž jsme spotřebovali všechny zásoby QSL OK2KKW, které jsme si nechali udělat před 6-ti lety.

QSL lístek OK2KKW (OK4W)Nu a tak 4.8. nastal ten kýžený den "D", kdy jsme tuhle naši zásilku QSL lístků pro OK radioamatéry odnesli do QSL služby ČRK. Takže: pokud máte zaplacenou QSL službu ČRK a udělali jste si s námi v roce 2007 QSO na některém z VKV pásem, můžete se těšit na naše QSL lístky.

Ty vaše nám prosím neposílejte. QSL lístky za závody nesbíráme a proto raději šetřte naše lesy. Pokud nám přesto chcete lístek poslat = například za nějaké unikátní EME QSO apod, potom prosím jen direkt, nejlépe na adresu OK1DIX či OK1TEH.


Ale zpět k ČRK: oprýskaná reklama novodobého Svazarmu asi nejlépe vystihuje stav této "firmy". V domě plném mříží a bolševicko-militaristického ducha sídlí organizace, která stále ještě jaksi sdružuje cca polovinu českých radioamatérů vysílačů - především těch, kteří pracují v pásmech krátkých vln a pro které je důležité sběratelství QSL lístků. Jsem přesvědčen, že řada našich radioamatérů je členy tohoto spolku již spíše ze setrvačnosti, než že by jim toto členství ještě něco přinášelo. Vzpomeňme, že v této budově samozřejmě nesídlí Amatérská letecká asociace, která ze Svazarmu sebevědomě odešla jako první - poprvé v roce 1968, podruhé hned v roce 1990, zatímco představitelé radioamatérů, přes všechna svoje vyhlášení a proti vůli většiny radioamatérské veřejnosti ve Svazarmu zůstali, čímž napříč českou radioamatérskou veřejností vyorali hlubokou brázdu nepochopení a vrhli ji tak morálně o celá desetiletí zpět. Současné dělení radioamatérů již není na stbáky a ty, kteří jimi byli šikanováni, ale na svazarmovce a svobodné. Je to smutné, ale je to realita. Již není možné se spolehnout na dosud neznámého člověka a očekávat od něj pomoc jen proto, že je také držitelem radioamatérské licence. Také tento morální úpadek je výsledkem činnosti svazarmovců mezi námi. Ostatně, podívejte se, jak to v sídle této "firmy" vypadá v roce 2008:

OK1VPZ před vstupem do sídla Svazarmu (2008)

Svaz vojáků v záloze, Svaz branně technických sportů, Český kynologický svaz, Český střelecký svaz, Český radioklub...

Svazarmovci...

Podobnost čistě náhodná

Vstup do místností Českého radioklubu není volný, ale je jen pro zvané... Zástupce OK2KKW zvaný není a tak odevzdáváme QSL lístky jen mezi dveřmi.

Partnerství ve zbrani

Na ty antény by se dalo jezdit EME, ale namísto toho slouží k provozu na převaděči OK0C