Jak se OK1HH opět zmýlil, aneb jak snadno se zaměňuje přání za skutečnost...

Připadalo by mi trochu ploché zde opět otvírat otázku pravdomluvnosti pana Jandy alias OK1HH, případný zájemce si jistě najde pořadované podrobnosti na internetu, stačí do Google zadat hesla jako vypnutí OK0EA, APRS, OK1HH doporučil UWB, a podobně.

A dotyčný nezklamal ani tentokrát: OK1HH napsal do Bulletinu ČRK, že maják OK0EB na 70cm je vypnut a "mezi řádky" potom bylo možné vyčíst, že pravděpodobně z důvodu přeladění na nový kmitočet (v tom nešťastně a zbytečně zvoleném subpásmu 432.400MHz) s cílem uvolnění původního evropského majákového pásma pro mezitím již prakticky mrtvou službu Packet radio.

Vzhledem k tomu, že jsem OK0EB poslouchal jen před několika dny na starém dobrém kmitočtu, připadala mi ta jeho informace trochu podivná, ale budiž, možná, že koordinátor majáků ČRK má lepší informace... No a tak jsme se na ten kmitočet 432.967 MHz dnes podívali. Jak je vidět z trochu nekvalitní nahrávky mobilního telefonu, maják OK0EB hraje stejně jako obvykle. Náš malý likvidátor UHF majáků tedy opět podal VKV radioamatérské veřejnosti nepravdivou informaci. Doufejme tedy, že maják, jehož licence byla prodloužena jen před dvěma měsíci, na tomto léta osvědčeném kmitočtu zůstane ještě dlouho a to i navzdory přáním pana Jandy. Ostatně stejně, jako další UHF majáky v zahraničí. Radioamatéři totiž nepotřebují ani tak ty zmatené tabulky OK1HH, jenž hovoří především o virtuálních majácích, které zatím nikdo neslyšel, jako spíše majáky, které opravdu fungují.

73! de OK1VPZ
7.4.2011