Kde koupit teflon na váš nový PA ?

Ti z nás, kteří už vědí, že bez QRO nelze dosáhnout žádných rozumných výsledků na VKV (neboť čím vyšší kmitočet, tím je zapotřebí k překlenutí útlumu přírody použít vyšší vyzářený výkon), se snaží čas od času zkonstruovat nějaký ten výkonový zesilovač. A protože tranzistorové zesilovače výkonu řádu několika set wattů jsou pro radioamatéry obvykle poněkud finančně nedostupné, skončíme zase u nějaké té elektronky. A pokud už použijeme elektronky, pravděpodobně se neobejdeme bez teflonových fólií, sloupků a podobně. A nemáme-li právě ve sklepě velkosklad, musíme se poohlédnout po tom, kde teflon koupit.

A tak se dostávám asi k prvnímu skoro komerčnímu příspěvku na webových stránkách OK2KKW:

Kde koupit teflon pro váš nový PA ? Hledal jsem toho nejlepšího dodavatele, který mi bude schopen nabídnout výběr z většího množství různých teflonových fólií a po asi 2 měsících jsem na doporučení jednoho známého navštívil průmyslovou zónu Pardubice. Zde jsem ve společnosti Řempo Holoubek našel, co jsem hledal a navíc i přístup zaměstnanců této firmy byl velmi příjemný. Možná, že někdo z vás má jiného favoritního dodavatele teflonových výrobků a bude tedy zajímavé konfrontovat sortiment a ceny. Pokud nám tedy pošlete informaci, uvedeme další odkazy na této stránce dole.

Takže: já na základě zkušeností mohu doporučit firmu Řempo Holoubek - konkrétně jejich velkoobchodní prodejnu v Černé za Bory u Pardubic. Kontakty na tuto prodejnu najdete zde: www.rempohol.cz

Teflonové výrobky tato firma v rámci ČR zasílá v případě požadavku na dobírku i soukromému objednateli na základě zaslání písemné, faxové, či emailové objednávky, ve které budou obsaženy všechny podstatné údaje a určení druhu, typu a množství výrobku, který je objednáván.

Ceník teflonových výrobků (bez DPH) je uveden tady. Ceník je datován květnem 2002 a v době psaní tohoto příspěvku stále platil.

Z hlediska konstrukce VF výkonových zesilovačů bych možná k popisu základních vlastností, uvedených níže, měl dodat, že dielektrická konstanta teflonu je přibližně 2.1, elektrická pevnost je zhruba stejná, jako u suchého vzduchu - tedy cca 25 - 30 kV na mm a teflon také dobře odolává VF koronovému výboji. Nevýhodou teflonu je jeho značně velká teplotní roztažnost, která může způsobovat teplotní rozlaďování PA.

73! OK1VPZ