Co (ne)řekl OK1CDJ:                                                               
        
Na stránkách VKV Závody Moravany se objevila reakce OK1CDJ na články, uvedené na našem webu. Ondra píše:

20.03.2006 17:46 - Na stránkách OK2KKW se objevilo několik spekulativních článků o možném zneužívání deníků z tohoto servru a že tento server a server VHFContest.net je provozován pouze ke prospěchu mé osoby a kolektivky pod ktrerou závodím. Rozhodně tomu tak není. Vyhodnocováním závodů se zabývám od roku 2000, v roce 2001 jsme vytvořili vyhodnocovací software a v květnu byl spuštěn tento server. Od té doby jsem vyhodnocování závodů, tvorbě software a funkcí toho servru věnoval 1000ce hodin práce a nemalé finanční prostředky. Celý server prošel dlohým vývoje až do dnešního stavu a kdy je celý proces příjmu a zveřejnění deníku plně automatizován a je datově propojen s VHFContest.net a VKV .szr.sk (ještě v loňském roce bylo nutno zveřejňovat deníky ručně, proto se zveřejňovaly nepravidelně podle toho jak jsem měl čas to dělat ) a je vytvořena sekce pro vyhodnocovatele kde si po uzávěrce stáhnou všechny deníky které server přijme. Doufám že možnost nahlížet do cizích deníků, porovnávat výsledky a veřejně přístupné ERRlogy přispěli k transparentnosti vyhodnocení a hlavně ulehčují práci vyhodnocovateli a zrychlují celý proces vyhodnocení závodů.
Díky všem za podporu a hlavně těm co se konstruktivně podílejí na rozvoji tohoto servru.
73 Ondra OK1CDJ (VKV Contest manager ČRK)

http://vkvzavody.moravany.com/
_______________________________________________________
 

Nu,  ponecháme stranou pravopisné chyby a podívejme se, co nám to, OK radioamatérům,  tímto vyjádřením vlastně Ondra vzkazuje. Především si asi dobře nepřečetl články, uvedené zde, zde a zde. Nikde tam nebylo napsáno, že server VKV závody "...je provozován POUZE ke prospěchu..." OK1CDJ... "a kolektivky pod ktrerou závodí...". To není pravda. Nemyslím, že by mezi OK  VKV radioamatéry byl někdo, kdo by nebyl schopen uznat zásluhy, které Ondra má za jeho podporu VKV závodní činnosti, a to nejen v OK.

V prvním z uvedených článků jsem ale položil jednoduchou otázku, kterou bohužel Ondra zcela ignoruje:

Jak se během hodnocení loňského Marconi Memorial Contestu (A1 contest ČRK) mohlo ztratit více, jak 5 tisíc bodů z deníku OL4A ?

Myslíme si, že česká radioamatérská veřejnost stále čeká na věrohodné vysvětlení...

V souvislosti s tím jsem položil další řečnickou otázku, totiž zda si naše VKV veřejnost myslí, že je optimální, aby člen špičkového soutěžního teamu OL2R byl také administrátorem (nikoli jen jednoho) serveru, na který soutěžící stanice v OK a OM zasílají své soutěžní logy pro vyhodnocení a má k těmto logům jako administrátor přístup. Dokonce se v poslední době snaží získat přístup k soutěžním deníkům stanic z dalších zemí v rámci projektu mezinárodního hodnocení VKV závodů VHFContest.netMyslíte si, že je to správné?
_______________________________________________________

Hlas lidu, hlas boží: vyjádřete se prosím sami k těmto dvěma otázkám v naší naketě, uvedené dole. Zda vám stačí vyjádření OK1CDJ, nebo byste přece jen raději věděli, proč jsou ve výsledkové listině z loňského Marconi Memorial contestu takové, na první pohled viditelné podivnosti. A zdali by měl člen některého ze špičkových soutěžních teamů administrovat server, kam se scházejí české i evropské soutěžní logy.

A jak to dopadlo?

Hlasování bylo pochopitelně logováno (viz tady), aby  bylo vidět mnohonásobné hlasování z jedné IP adresy. Ten záznam je dost zajímavý.
Anketa byla otevřena po dobu 3 dnů.

OK1VPZ

 

NAVRCHOLU.cz