Co napsal Joe K1JT, autor SW WSJT, o jeho účinkování v telegrafním ARI EME Contestu (Joe má anténu 4 x 9 el Y.):

Mohl jsem být QRV CW na 144MHz něco přes pět hodin v sobotu a další asi tři hodiny v neděli ráno. Bylo pro mne velkým potěšením uskutečnit spojení s následujícími 30 stanicemi:

IK3MAC,SV1BTR,OK1MS,F1FLA,SP7DCS,G3ZIG#,SM2CEW,I1AXE#,IK1FJI#,LZ2US,DL100DAN#,I3EVK#,RA6DA,ES6RQ,YO2AMU#,DK3EE,KB8RQ,F3VS,
OH6CH#,PA3CWN,OK1KKD#,SM2A#,SM7GVF#,YU1CF,IV3GBO#,DL5MAE#,W7MEM,SV3AAF#,RU1AA,G4DHF#

14 nových stanic mi tedy zlepšilo celkové skóre na 329 unikátních stanic, se kterými jsem již uskutečnil EME spojení.

Mám dosud ve své mysli hluboce obtisknutu pomalou, perfektně vysílanou telegrafii Standy OK1MS, hezky v tempu houpavou CW od Roye G3ZIG (i když s ne úplně stabilním QRG), přesnou CW s delšími mezerami mezi znaky od Jimmyho SV1BTR i velmi pomalým SK dit... dit na konci každého z jeho QSO, častou tečku navíc v "6" ("dah-di-di-di-di-dit") od Antse ES6RQ, úžasně hlasitý signál a břitkou CW od Graziana IK3MAC... a šmahem i sílu a kvalitu signálu téměř každého dalšího operátora, kterého jsem slyšel.

Udělal jsem každého, koho jsem uslyšel s výjimkou I1ANP a N1WR (každého z nich jsem volal jednou, nebo dvakrát, ale volání zůstalo bez odpovědi) a RN6MT (kterého jsem zaslechnul jen jednou). Ví někdo, co dělá N1WR a odkud jezdí? Měl silný signál a zavolal několik velmi krátkých CQ (jen asi tak 15 vteřin), ale neslyšel jsem, že by udělal nějaké spojení.

Považuji aktivitu z Evropy za přiměřeně dobrou, ale z Severní Ameriky jen někde mezi velmi slabou až žádnou. Nebyl jsem ovšem QRV během okna na JA-VK-ZL.

Celkově to byl velmi příjemný EME víkend. Díky ARI za zorganizování takové události a také všem, kdo odpověděli na moje volání!

-- 73, Joe, K1JT

_______________________________________________

Volný překlad OK1VPZ.