Měření šumu na setkání slovenských radioamatérů ve Vysokých Tatrách.

Díky laskavosti majitelů měřicího zařízení HP8970A + HP346C se nám podařilo připravit možnost měření šumových čísel nízkošumových předzesilovačů a transvertorů pro VKV pásma 144 až 3400 MHz. Toto měření připravujeme ve spolupráci z pořadatelem setkání v prostorách Hotelu Hutník v Tatranských Matliaroch na sobotu dne 17.11.

Protože nevíme, jaký bude zájem o tuto službu, dovolujeme si zájemce požádat o předběžné zaslání požadavku na toto měření. Pokud bude zájemců více, budeme schopni pouze zajistit orientační změření. Pokud jich bude méně, bude snad možné provádět i doladění vstupních obvodů pro optimalizaci šumového čísla. Proto potřebujeme znát předběžný zájem o toto měření.

Pracoviště bude, vedle výše uvedeného měřicího systému, vybaveno stabilizovaným zdrojem 2 až 30V a konektorovými přechody  na konektory SMA, BNC a N.  Vezměte prosím na vědomí, že na místě měření nebude možné nic rozebírat ani bastlit! Pokud to ale čas dovolí, bude snad možné, aby si  autor zařízení sám doladil vstupní obvod.

Výsledky měření zveřejníme a autor zařízení s nejlepším šumovým číslem bude odměněn.

Pro přípravu měření prosím zašlete emailem Váš požadavek na měření. Nezapomeňte uvést následující údaje:

1) zařízení:  předzesilovač, či transvertor

2) kmitočtové pásmo zařízení (vstup/výstup)

3) požadované napájení (svorky pro napájení musí být přístupné)

4) typ vstupního polovodičového prvku

5) jméno, email a mobilni telefon

Výstupem měření bude změření šumového čísla a zisku zařízení. Pro případ nutnosti doladění vstupních obvodů si vezměte s sebou vhodné nástroje (šroubováky, dielektrické ladítko apod.).

Vaše požadavky na měření prosím zašlete nejpozději ve středu 14.11. do půlnoci na email: ok1vpz@seznam.cz

Pokud nepošlete předem požadavek na měření emailem, kontaktujte po příjezdu pořadatele, který vás zapíše na seznam žadatelů o měření. Nezapomeňte sdělit pořadateli vaše mobilní telefonní číslo, aby vás bylo možné kontaktovat, až bude měřicí pracoviště volné.

73!