Dostali jsme ke zveřejnění email od jedné známé VKV stanice, který obsahoval tuto informaci (níže). Ověřili jsme to a sedí to.

 

Kdo to vymyslel? V  Bulletinu ČRK_7/2021  se objevilo, že Závod mládeže a Letní QRP závod bude o týden před normálním termínem a trvání závodů ČRK protáhl z 6 na 30 hodin. A na upozornění ČRK nereagoval.. Viz https://www.crk.cz/FILES/BULL07_2021C.PDF

 

Činovník ČRK si totiž evidentně nepřečetl, že QRP Contest ČAV se koná "vždy první celý víkend v srpnu v neděli od 07.00 UTC do 13.00 UTC"


Možná, že ČRK bude pořádat nějaký svůj speciální QRP Contest a paralelně závod mládeže, ale nenechte se jejich Bulletinem zblbnout,
že závody "trvají" až do pondělí...

Chápeme, že VKV závody má ČRK až na 157 místě důležitosti, ale takové věci by se stávat neměly... je to totiž šlendrián.

A nezapomínejte, že primárním závodem prvního CELÉHO srpnového víkendu je QRP Contest ČAVu - viz  http://www.c-a-v.com/news.php?extend.1212  a PARALELNĚ probíhající ALPE ADRIA VHF Contest.  Contestový provoz FT4 a FT8 není povolen! A to je moc dobře! Tedy naslyšenou 8.srpna!

vpz