První 23cm EME QSO OK1DST s G4CCH (JT65c)

Ahoj Matěji,

v přílohách jsou nějaké obrázky a sestřelená obrazovka z QSO. Nalož s tím dle uvážení :-)
Jinak můžeš použit cokoli ze včerejšího mailu plus technicky popis.

TCVR IC-910H
Transvertor DB6NT 144/1296
PA 2x 2C39 (max. 160W out, WSJT cca 120W)
LNA 0,8dB
Rectangular feed with septum polarizer
Dish 2,4m

měj se,
73!
L. -dst-

.. dej tam když tak ještě upozornění na "psi boudu" - opravdu je to psí bouda a funguje skvěle, je z tvrdého plastu :-) (mají i na větší psy...)
 

Ahoj Matěji,
obrázky udělám zítra, dneska jsem to nestihal... V podstatě jsem to dodělal odpoledne, ještě mám problémy s točením, musím dodělat triakovou regulaci - takže točím semi-automaticky zatím (počítač s tím škubne a já okometricky ručně dorovnám :-)).

Ten drift už řeším [pozn. 1teh: termální drift signálu během jedné periody], naštěstí mam na mezifrekvenci (jedu pres db6nt transvertor ze 144MHz)  IC-910 s 23cm modulem, takže se na SUB rx mohu poslouchat a dam si tam Spectran a uvidím svůj výstupní signál - pak začnu přidávat a ubírat ventilátory :-) Už jsem měl málem QSO minulý týden s Frantou OK1CA, ale nedekódoval mne (byl jsem u něj -17dB) a neměl po ruce tlg. klíč, tak jsme se neudělali (slyšeli jsme se pres repráky, určitě by CW QSO prošlo). To ještě bylo zařízení na trávníku pod anténou, HI. To by jeden neřek, že to trvá další týden, než se to osadí na místo a doladí...

Tak se měj a díky za pomocné informace k signálu! Zítra pošlu doplnění,
73!
L. -dst-