Proč už celá léta nejezdí OK1TEH a OK1VPZ na setkání OK VHF Clubu na Studnici:
 

I když to zaniká v informačním šumu dnešní uspěchané doby, je asi vhodné připomenout, že setkání na Studnici pořádá OK VHF Club. A toto občanské sdružení má pochopitelně plné právo na toto setkání někoho pozvat a jiného odmítnout. A protože já i syn již celá léta za provozování těchto nezávislých webových stránek máme u řady lidí z ČRK status "persona non grata" a protože OK VHF Club de facto již dávno je organizační složkou ČRK, bylo zcela namístě vznést dotaz na členy OK VHF Clubu, zda se jejich postoj po 6-ti letech naší neúčasti již změnil, či zda stále zůstává odmítavý. Je to z prostého důvodu - kde nejsme zváni, tam se necpeme.

A proto jsem poslal členům OK VHF Clubu dotaz následujícího znění:

Vážení,

řada lidí z české radioamatérské komunity by chtěla, abych se zase po letech jednou zúčastnil setkání na Studnici (resp. Tři studně). Ovšem vzhledem k tomu, že toto setkání pořádá OK-VHF Club, z nehož jsem byl před 5-ti lety pravděpodobně vyloučen (pravděpodobně říkám proto, že jste mi své rozhodnutí nikdy jednoznačně neoznámili ) a já jsem tuto záležitost tedy logicky pochopil tak, že již pro příště nemám žádné právo se účastnit jakékoli akce, kterou OK-VHF Club pořádá, obracím se na vás, abych si toto stanovisko nyní buď potvrdil, nebo vyvrátil. Otevřeně řečeno, po tolika letech nemám už žádný podstatný osobní zájem na toto setkání přijet, ale syn OK1TEH na mne přece jen naléhá, abych jel, že mne tam někteří lidé, kteří se po mně na pásmu často ptají, rádi zase jednou uvidí. Proto, abych případně nezpůsobil nějaké společenské faux pas, obracím se na vás, abyste se jako představitelé pořadatele vyjádřili k tomu, zda je moje účast na akcích OK-VHF Clubu nadále stejně nežádoucí, jako počínaje rokem 2004.

Odpověděli mi téměř všichni členové tohoto sdružení. Jejich odpovědi se dají rozdělit přibližně takto:
 

S účastí OK1VPZ a OK1TEH na setkání OK VHF Clubu na Studnici:


Výsledek tedy jasný a proto na setkání, pořádané tímto sdružením nemůžu jezdit i nadále. Tímto se omlouvám všem, kteří mne tam (i syna) v tomto roce čekali.

73 OK1VPZ