Dne 16.4 jsme uvedli na našich stránkách níže uvedenou výzvu, doplněnou anketou, která se týkala mezinárodního hodnocení VHF Contestu 2006. Jako první krok k přípravě tohoto hodnocení Rada ČRK dne 21.dubna rozhodla o diskvalifikování stanice OK7KU - a možná, že  při tomto rozhodování její členové vzali v úvahu i výsledky vašeho hlasování. A to je dobře, i když to někteří členové ČRK pochopitelně nikdy nepřiznají.  Víme jen jedno - že se členové Rady ČRK níže uvedenou výzvou zabývali.  Nebudeme ani hodnotit, zdali je diskvalifikace OK7KU správným, či nesprávným krokem. Pozitivní na té věci je především to, že ČRK po dlouhé době přešlapování na místě konečně nějak rozhodl. Jen nám všem zatím Rada ČRK dluží oficiální zdůvodnění tohoto rozhodnutí...

Ať už to bylo tak, či onak, pozitivní změnou je to, že tímto hodně opožděným vyhlášením oficiálních výsledků českého pořadí VHF Contestu byly alespoň konečně položeny předpoklady toho, aby ČRK konečně mohl zajistit mezinárodní hodnocení VHF Contestu IARU 2006, jak se k tomu v IARU zavázal.  Evropská VKV komunita na tyto výsledky čeká.

PS: stanice OK2KKW se tohoto závodu nezúčastnila a na vyhodnocení tohoto závodu tedy nejsme osobně jakkoli zainteresováni.

ok1vpz  22.4.2007
 

 


Kde jsou evropské výsledky VHF Contestu 2006?

Evropská veřejnost stále marně čeká na mezinárodní vyhodnocení VHF Contestu. Zatímco organizace REF již zveřejnila mnohem komplikovanější výsledky loňského UHF Contestu, ČRK stále není schopen vyhlásit ani národní výsledkovou listinu, natož zorganizovat evropské vyhodnocení IARU VHF Contestu, ke kterému se zavázal, protože se jeho funkcionáři nemohou dohodnout, zda diskvalifikovat OK7KU, který si pro své vítězství v kategorii Single op. najal jiného operátora. Opravdu, trochu zvláštní způsoby radioamatéření, že? Pomůže snad tuto podivnou věc s konečnou platností rozhodnout stanovisko ČTÚ, které ČRK dostal již téměř před měsícem? Na co tedy ČRK ještě čeká?

A co si o tom myslíte vy?                               


(hlasování ukončeno 20.4.2007, neboť se již několik dnů neměnil počet hlasů)


Zde je pro zajímavost kopie odpovědi ČTÚ na dotaz ČRK, zda byl provoz stanice OK7KU v kategorii single op. legální:

NAVRCHOLU.cz

NAVRCHOLU.cz