Quadrantidy 2008  - OK2PMS JN89WW

Ahoj Matěji!

Posílám ti seznam spojení, které se mi podařilo udělat během Quadrantid.

2.1.2008 RA3WDK   KO81BR    
4.1.2008 TK5EP   JN41IW    
     IT9VDQ/P  JM67PX    
     F6BEG   JN25JS    
     UA3WM   KO72QI    
     RX1AS   KO59FX    
     OH7HXH   KP53HG    
     G8VYK   JO01FO    
     G4CBW   IO83UB    
     G1KAW/P  JO00EW    
     E7/IV3GTH JN84OT **
     YL3GDF   KO26XM    
5.1.2008 YO4FNG   KN44HE    
     G4DEZ   JO03AE    
     IK0BZY   JN61GW    
6.1.2008 SM5CUI   JO89WW    

**To bylo většinou tropo, jen asi 2 pingy via MS

Tak se mi tedy konečně podařilo udělat více spojení, jsem maximálně spokojený.

V pátek ráno bylo na přechodném stanovišti -11°C a dlouho trvalo, než se bouda ohřála. Ani z PA nešel teplý vzduch :-) Pak jsem ještě udělal pár QSO z domu, ale věnoval jsem se vysílání jen okrajově, spíše jsem se věnoval malému 5-ti měsíčnímu synovi, kterému rostou zuby, tak je dost mrzutý.
...

73! Jirka 2PMS

Ahoj Matěji!

Jen takové krátké info, co u mě nového.

Podařilo se mi rozchodit stránky dl1dbc.net (http://www.dl1dbc.net/Meteorscatter/) - jsou fajn, problém byl, že mám doma na PC puštěné Kerio firewall (či jak se to píše). Když ho zablokuji, tak mi stránka jede. Proto mi to nešlo ani v QRL, tady ho máme tuším nasazeného taky.

V Geminidech jsem prakticky nic neudělal. To jsem udělal dvě QSO doma na holou FT847 a HB9CV za oknem. Podařilo se mi QSO s LZ1IO a IT9VDQ. Den po maximu jsem se konečně dostal k tomu, abych vyrazil na přechodné QTH. Až jak jsem vše nainstaloval, zatopil, tak jsem zjistil, že nic neslyším. Byl večer, tma, sněžilo, foukal vítr, tak jsem i přes to vylezl na stožár, ale nic jsem nezjistil. Zklamán jsem tedy jel domů. Ale příčina byla druhý den objevena.
Tím tedy Geminidy pro mě skončily.

Výborné tropo podmínky jsem sledoval jen z povzdálí, poslední pracovní týden před Vánocemi jsem byl v QRL od rána do večera, doma jsem neměl anténu a tak jsem jen slintal, co se dalo dělat. Když mi na Vánočním závodě ukazoval Ivan OK2BMU a Mirek OK2UYZ (i na 23cm s 10W) co dělali, uspíšilo to mé rozhodnutí co nejrychleji nainstalovat nějaké provizorium, abych byl již příště QRV.      ....

Po svátcích jsem ze zbytků narychlo sestrojil 7el. DK7ZB a namontoval na střechu provizorně ke komínu. Delší jsem dát nemohl, protože bych se nevytočil kolem kotev KV vertikálu a bojím se, abych nesundal i ten komín při nějakém velkém větru. Stačí to, přes rok snad bude něco lepšího. Posílám ti fotku, jak to u mě vypadá. Ale QTH to není dobré, vysílání z Opavy je vysílání z lavoru.

Takže včera to QSO s RA3WDK je vlastně první na tuto anténu. Zítra mám naplánovanou dovolenou a chci brzy ráno vyrazit na přechodné QTH. Tak snad nyní budu úspěšnější.
......

73! Jirka OK2PMS