Setkání Tatry 2006

Letos se konalo již tradiční 32. setkání radioamatérů ve Vysokých Tatrách pořádané SZR z kterého vám přinášíme obrazovou reportáž.

Pohled z hotelu na Lomnický štít, KN09CE

Program setkání byl zahájen zhodnocení různých akcí Svazu a předání diplomů. Oproti minulým letem nastala po velmi dlouhé době změna a novým prezidentem (namísto OM3LU) se stal Roman, OM3EI.  Z přednesených vět starších funkcionářů se mi líbila zvláště věta zástupce ČRK:      ... také máme spoustu problémů, např. se stářím našich členů, ale máme své způsoby řešení atakdále.... :-)

 

Jedním z odměněných vítězů v Mistrovství SR a za Provozní aktiv z pásem 432 i 1296 MHz byl Palo, OM5CM. Congrats!

 

Jedna z velmi zajímavých přednášek byla o úspěšných pokusech OM2ZZ v pásmu 394 THz na vzdálenost přes 27km.

Rado, OM2ZZ ukazuje fotku svého zařízení...

 

... a zde je zařízení protistanice Roberta ex. OM1ARL

Pro vytyčení trasy byl použit Google Earth a vynikající program Radio Mobile od VE2DBE.

Obrázek trasy spojení v 3D mapě v sw VE2DBE - http://www.cplus.org/rmw/english1.html

Pro plánování optického spojení je zapotřebí dobrá předpověď podmínek, zmíněné odkazy mimo jiné najdete v sekci Podmínky na webu OK2KKW - http://www.ok2kkw.com/weather_cz.htm.

 

 

Přednáška byla poté zakončena přehledem rekordních spojení v zahraniční.

 

Poté následovala VKV schůzka (u zdi stojí/sedí zleva představitelé OM3KHE, OM3KII, OM0Č :), kde se diskutovalo zvláště o způsobu hodnocení slovenského Mistrovství v práci na VKV. Vypadá to, že do dalšího roku bude do Mistrovství platit i červnový Mikrovlnný závod. Mezi asi nejkurióznější návrhy (nejlepší bylo slovíčko "masovost") patřilo snižování výkonu podle nadmořské výšky, po kterém následoval "zlomyslný" smích vychechtaných kW stanic :-))

Po VKV schůzce OM2ZZ prezentoval za chodu své laserové zařízení. Klíčuje se CW. Systém příjmu a vysílání dle K3PGP - http://www.k3pgp.org/laser.htm

Na obrázku je mechanický modulátor za použití větráčku.  Mezi další plány OM2ZZ patří mimo jiné pokusy na vzdálenost přes 70 km z Kamzíku a pokusy o spojení od mraků. Slovenskou domovskou stránku najdete na www.foton.sk. Více o podobných spojeních ve světe třeba viz: http://pageperso.aol.fr/YvesF1AVY/UK7.html a http://pageperso.aol.fr/F1AVYopto/CBUKpres.pdf

 

A potom už následovala diskuze u baru a tombola. Na obrázku Honza, OK1BAF.

 

Na obrázku Honza, OK1BAF a Rasťo Hrnko, OM3BH

 

Jinde zase Vláďa OK1VPZ v zajímavé VKV diskuzi s prezidenty Chorvatského a Maďarského radioklubu :-)

 

ZU VERKAUF se nabízela i originelní P-V3S

Tento plakát jsem si prostě musel vyfotit (aneb ať žijí ICOM profesionální zařízení ;-)

Na nástěnce se dalo najít všelicos..

 

Jako už tradičně jsem s Honzou bafem aplikoval tajné heslo "zmrzlinový pohár" :-)) Bohužel tento rok se tombola nepovedla, protože ji přestal moderovat Josef OM3NA :-(

 

Na závěr jsem si ještě udělal momentku reprezentantů z ČRK Ondry, OK1CDJ a (napravo) Michala, OK1WMR z OK1KVK.

 

A dále již následovala nedělní snídaně a dlouhá cesta domů z Tater. Setkání se celkem vydařilo, bohužel se ale neukázal nikdo od OM3W a také chyběl Rišo, OM2TW, který se zatím účastnil expedice do 3B.

73! de Matěj, OK1TEH