VUSC  4 WIN CZ

Program pro VHF/UHF závody od OK1DIX

nejnovější oficiální verze 7.05 z  8. dubna 2023


Jak už jistě víte, Láďa OK1DIX přinesl už na jaře 2005 novou, principiálně odlišnou verzi známého programu VUSC pro VKV závody. Nová varianta tohoto programu bylae určena pro použití na počítačích s operačním systémem Windows 2000, ME, XP a další verze již pracují i pod operačními systémy WIN VISTA a Windows 7, 8, 10 a 11. Od doby jeho prvního uvedení v polovině 90. let tento SW prošel řadou upgradů, při nichž byla každá z novějších variant podstatně bohatší na podporu špičkové VKV stanice v závodě a v neposlední řadě také mnohem stabilnější.

Zde představená aktuální varianta přináší úpravy, které jsou odezvou na dlouhodobé zkušenosti s multi-multi ostrým soutěžním provozem, a to jak u OK2KKW, OK2A, OK4W, tak například i u OL4A, OL9W, OK4C, OK1FPG, OK1KUO, IZ4BEH a DM7A a pochopitelně  reaguje i na připomínky mnoha dalších testerů, za které autor velice děkuje. Vývoj jakéhokoli SW produktu pochopitelně nekončí s jeho uvedením pro použití ze strany široké veřejnosti. Vždy je co zlepšovat. Budeme proto rádi, pokud se také vy připojíte do široké rodiny uživatelů SW VUSC a sdělíte nám také Vaše poznatky a připomínky!

Co je nového ve verzi 7.05 ?  Podrobnější informace o posledních změnách naleznete zde.

Informace a český manuál k nejnovější české verzi VUSC 4 WIN je zde.

Nejnovější česká verze VUSC 4 WIN  je ke stažení zde

[ poznámky k instalaci nové verze VUSC ]

Proč vůbec VUSC 4 WIN ? Ať už k Microsoftu máme jakékoli vztahy, nelze upřít skutečnost, že jde o v praxi nejrozšířenější operační systém. Verze Win XP, VISTA a Win 7, 8 a 10 ale již neumožňují plný provoz SW, který byl připraven pro operační systém DOS. Zároveň jsou ovšem tyto aktuální operační systémy mnohem stabilnější oproti předcházejícím generacím řady Win 95, 98 a ME. Radioamatéři, kteří snesou na jeden závod různé notebooky, aby pracovali v síti například na 5-ti pásmech současně, nebudou dnes pravděpodobně mít k dispozici všechny PC s operačním systémem Linux, či Win 98 apod. A proto nastal okamžik k přechodu na nový VUSC4WIN.

Program VUSC 4 WIN v podstatě zahrnuje všechny funkce předchozích dosovských verzí VUSC řady 4. Má však mnohem pokročilejší grafiku a je mnohem flexibilnější při užívání. V neposlední řadě je důležité to, že je, na rozdíl od poslední "dosovské" verze 4.0.8 schopen dalšího rozsáhlejšího vývoje. OK1DIX se proto těší na spolupráci se všemi uživateli tohoto softwarového produktu.

Se svými zkušenostmi prosím kontaktujte autora. Uveďte přitom vždy na jakém PC (výrobce, verze operačního systému, rychlost, paměť) jej testujete.

Pohled na jednu z mnoha možných konfigurací pracovní plochy VUSC u počítače s běžícím programem VUSC 4 WIN současně s přístupem na ON4KST chat je zde:

(A ještě jedna poznámka, všimněte si, že v okně uzly je u 13cm vidět aktuální frekvence .210 a druh provozu. Jirka měl totiž FT847 zapojenou do VUSC přes CAT.)