OK2KKW je první v Evropě !

S radostí jsme přijali informaci, že francouzská radioamatérská organizace REF se po delší době konečně dopracovala ke zveřejnění oficiálních výsledků mezinárodního hodnocení UHF Contestu 2004, kde naše stanice OK2KKW byla v tomto závodě vyhodnocena jako evropský vítěz na nejvíce obsazeném pásmu 70 cm v kategorii více operátorů, když porazila své dlouhodobé rivaly DL0GTH a OL4A. Toto vítězství je o to cennější, že naši soupeři rovněž dosáhli vynikajících výsledků a za naším vítězstvím tedy není jen nějaká smůla na straně ostatních špičkových stanic. Jsme velmi rádi, že se nám po dlouhých létech, kdy jsme se neustále v mezinárodním hodnocení pohybovali v první desítce stanic, konečně podařilo se také (vedle ostatních vynikajících výsledků dalších OK stanic) zapsat do evropské VKV historie.

Je ovšem třeba zdůraznit, že za tímto úspěchem nestojí pouze členové našeho klubu, ale že tohoto výsledku bylo dosaženo rovněž díky spolupráci a podpoře týmu OL9W. Proto také tento úspěch je rovněž stejnou měrou i jejich vynikajícím úspěchem a na to by neměl nikdo zapomínat.

 

 

Na mezinárodní výsledky UHF Contestu 2004 jsme čekali dlouho a je nutno říci, že naše radost z výsledku je bohužel poněkud zkalena nekvalitní prací týmu vyhodnocovatelů VKV závodů francouzské organizace REF, protože v konečných mezinárodních výsledcích tohoto UHF Contestu nebyly z nějakého podivného důvodu hodnoceny takové na špičkové VKV výsledky zdatné země, jako jsou PA, HB9, I, OM, HA, S5 a 9A a možná i další. Je s podivem, že si toho vyhodnocovatelé nevšimli a nevyžádali si tyto deníky od contestových manažerů těchto zemí znovu... Proto proti těmto oficiálním výsledkům již protestovali contestoví manažeři některých evropských zemí (ovšem podle předpokladu nikoli z OK).

Abychom alespoň trochu napravili reputaci tohoto našeho mezinárodního vítězství, připravili jsme novou, alternativní a neoficiální výsledkovou listinu jako kompilaci oficiální výsledkové listiny IARU a národních výsledků uvedených zemí. S potěšením konstatujeme, že ani toto, mnohem rozsáhlejší hodnocení, neohrozilo naši první příčku ve výsledkové listině pásma 70cm. Doufáme proto, že REF oficiální mezinárodní výsledky  tohoto závodu znovu otevře a provede nové vyhodnocení, do kterého budou zahrnuty i ostatní členské země 1.regionu IARU.

A teď už možná jen připomenutí, jak ten závod před více, než dvěma roky probíhal. Reportáž OK2KKW byla uvedena zde.

A úplně na závěr: srdečné gratulace všem ostatním vítězům, OK2TT zejména !