Jak pozoruhodné!
 

Ani v tomto roce ČRK zřejmě řádně neposlal deníky z UHF / SHF Contestu do mezinárodního hodnocení IARU. OK stanice, které se v konečném hodnocení objevily, jsou pouze ty, které poslaly své deníky přímo na webové rozhraní IARU - tedy alespoň soudě podle toho, že v konečném mezinárodním hodnocení chybí například OL3Z, OK2C a další stanice. Asi nejhorší je to, že se to během posledních pár let stalo již několikrát. Opět se tedy ukázalo, že na přísloví, že ČRK většině OK VKV radioamatérů více škodí než prospívá, je dost pravdy.. A tak jsou i letos v mezinárodním hodnocení uvedeny jen ty stanice, které se zařídily podle doporučení (m.j. i webu OK2KKW) a na ČRK se nespoléhaly. Jak to ale vysvětlit těm zbývajícím?

Připomínám, že jsem letos 12.října na web OK2KKW napsal "Nezapomeňte 14.10 do půlnoci poslat log z UHF Contestu také do mezinárodního hodnocení IARU!"

Ale i přes tuto kritiku je třeba poděkovat ČRK, že právě díky jeho nečinnosti se naše stanice OK2A umístila v mezinárodním hodnocení výše, než pokud by ČRK své povinnosti členské organizace IARU beze zbytku splnil. Ostatně - možná že i poslední kroky ČRK, směřující k odmítnutí mezinárodních pravidel IARU, týkající se vyhodnocování VKV závodů, jsou s opětovným neposláním contestových logů OK stanic v nějakém hlubším vztahu..

Opravdu si myslíte, že VKV radioamatéři v OK ještě ČRK k něčemu potřebují? A jak se v této situaci asi cítí předseda ČRK?

 

73 všem radioamatérům dobré vůle!

OK1VPZ

Praha 22.12.2013

 

PS: v mezinárodním hodnocení VHF Contestu mne potěšil výsledek stanice 5P5T, která výrazně porazila OE1W. Přitom právě tihle chlapci  (připomeňte si holedbání OK2ZI) si jeli do Rakouska pro mezinárodní vítězství. A podřídili tomu nepochybně vše...  :-) 

PPS: Error logy z mezinárodního hodnocení VHF a UHF Contestu najdete zde a zde.