Na OK-Listu ČRK se objevila diskuse, obviňující Radioklub OK2KKW z falšování petice k podpoře radioamatérského provozu na 10GHz, zaslané v roce 2012 na ČTÚ. Protože není kouře bez ohně, nelze jinak, než chápat tuto kauzu v souvislostech. Pokud se někdo právě dnes rozhoduje z důvodu vlastních zájmů zpochybnit svůj souhlas, který v roce 2012 v petici vyjádřil, nezbývá, než si položit otázku, proč právě teď a ne v uplynulých 6-ti letech. Je to veselá shoda okolností. Třeba o tom někdy něco napíšu víc. :-)

Nicméně: pokud se kdokoli rozhodne svůj souhlas k podpoře amatérského pásma následně stáhnout s tím, že jeho souhlas byl neplatný, nikdo ho v jeho jednání samozřejmě nemůže omezovat. Vzhledem k tomu, že se nás věc bude týkat, nepochybně se ale dozvíme, kdo se tak zachoval. Stažení podpory však neznamená, že souhlas předtím vyjádřen nebyl. A ostatní si potom již budou moci položit otázku "qui bono". Vzpomeňte si v té souvislosti také na vyjádření OK1RI o jeho postoji k (ne)podpoře GHz radioamatérských pásem.

Ale k věci: obrátil se na nás OK1DOZ emailem (viz níže), aby nás o své pochybnosti také informoval. Díky za to. Mohli jsme se tedy k této kampani některých osob vyjádřit. A aby to mělo smysl, činím tak nyní veřejně. Pokud Vás zajímá náš pohled na věc, přečtěte si mou níže uvedenou emailovou odpověď pro OK1DOZ (a jeho následnou reakci, která potvrzuje, že nešlo o žádnou manipulaci na naší straně, ale o vyjádření jeho syna.):


---------- Původní e-mail ----------
Od: Vlada ok1vpz <ok1vpz>
Komu: ok1doz
Datum: 30. 8. 2018 17:05:38
Předmět: Fwd: dopis na CTU

Dovoluji si veřejně vyjádřit stanovisko k níže uvedenému emailu OK1DOZ, který nyní zpochybňuje  svůj souhlas s peticí našeho radioklubu, zaslaného v roce 2012 na ČTÚ.

K níže uvedenému dotazu OK1DOZ:  podpora té petice nebyla organizována formou individuální emailové komunikace, ale tak, že petenti sami připojili svůj souhlas elektronickou formou na vystavené webové stránce. Vyplnili tam své jméno, značku, bydliště a zanechali tam svou IP adresu jako podpis, protože tato adresa je zpětně dohledatelnou identifikací každé osoby, která se k petici připojila.

Petenti (tedy ti, kteří se k petici připojili) si ještě předtím, než svůj souhlas s peticí projevili,  mohli přečíst poučení v tomto znění:

Uvedením svého jména a kontaktních údajů (viz níže) vyjadřuji svůj souhlas s textem dopisu, který Občanské sdružení Radioklub OK2KKW nejpozději dne 31.května 2012 předá Českému telekomunikačnímu úřadu ve věci připomínkového řízení k návrhu opatření obecné povahy, kterým se vydává všeobecné oprávnění č. VO-R/14/XX.2012-Y k využívání rádiových kmitočtů a k provozování zařízení v pásmu 10 GHz. 

Tento text je k dohledání zde:  http://www.ok2kkw.com/00003016/ctu/petice/petice.htm  a odkazuje na text vlastní petice: http://www.ok2kkw.com/00003016/ctu/petice.htm

Jak je uvedeno, tyto podpisové archy i s identifikací jednotlivých petentů byly před podatelnu doručeny v roce 2012 na ČTÚ.
---------------------------------

A navíc: v květnu 2018 vstoupila v účinnost právní norma (tzv. GDPR), která nedovoluje na veřejnosti uvádět osobní údaje občanů, kteří se zveřejněním svých údajů nevyslovili jednoznačný souhlas. Proto byly údaje, která by v podpisových arších této petice mohly mít charakter osobních údajů, k uvedenému datu rozmazány, aby nebyly na webu čitelné. Radioklub OK2KKW z.s. tak (na rozdíl od jiných radioamatérských spolků) splnil v daném termínu své povinnosti, uložené zákonem. To, že tyto osobní údaje na podpisových arších jsou údajně dodnes dohledatelné na webu ČTÚ, není problém Radioklubu OK2KKW z.s.

Závěrem: je nepochybné, že také OK1DOZ (nebo někdo jiný z jeho počítače) se připojil k uvedené petici a Radioklub OK2KKW to může jednoznačně prokázat, protože originály podpisových archů s aktuálními údaji má archivovány. Nebylo to ovšem prostřednictvím emailu a proto v našem emailovém archivu pravděpodobně nemáme email OK1DOZ z toho období. Pokud stěžovatel se zpětnou platností dnes nesouhlasí se svým tehdejším postojem, doporučujeme, ať se obrátí na ČTÚ s doporučeným dopisem a sdělí, že změnil svůj názor a snahu o zachování pásma 10 GHz pro radioamatérské účely již nadále nepodporuje. Nebo ať vysvětlí, kdo z jeho počítače tu petici podpořil.

K obsahu ok-listu: radioklub OK2KKW se nemůže vyjádřit k obsahu neveřejných sdělovacích kanálů jiných právních subjektů. Tento email zveřejníme na webu našeho radioklubu.

 

s přáním hezkého dne

Vladimír Petržílka
předseda Radioklubu OK2KKW z.s.


 


Ahoj Mateji , ted bezi na ok-listu ze jste odeslali na CTU neco o 10 GHz a jsem tam uvedeny. Nevzpominam si ze bych se k tomu vyjadroval, je to tam i s emailem. Mas ten email ode me skovany?
 

73 Beda OK1DOZ

____________________________________________________
Tato zprava byla zkontrolovana pomoci Spy Emergency
Anti-Spyware - Anti-Virus - Anti-Spam
http://www.spy-emergency.com