Poznámka OK1VPZ:

Ačkoli se jakkoli nechci vměšovat do názorové přestřelky Karla OK1CF a OK1RD ve věci OK KV Top listu, asi by pro plnou informovanost čtenářů bylo vhodné doplnit, že OK1RD mi poslal ke zveřejnění jeden printscreen a jeden scan dokumentu. Najdete je zde a zde.  Jarda  OK1RD mi řekl, že OK1CF o existenci dokumentu podepsaného OK1MP nepochybně ví a pravděpodobně také dobře ví o tom, jaké skóre má zaregistrované OK1RD na LOTW. Rovněž mi ale sdělil, že se v této věci již nechce dále vyjadřovat, protože jeho zájmy již patří spíše provozu EME. Nicméně, jak Jarda ve své úvaze uvedl, nestálo by za zamyšlení, jaká je vlastně přidaná hodnota OK Top listu oproti ARRL pro OK radioamatéry? Nestálo by za to se vrátit k myšlence, že výborné výsledky jiných mohou být motivací pro ostatní OK radioamatéry, aby dosáhli ještě lepšího skóre? Tuto funkci asi ARRL/LOTW nemá a když starší výsledky v OK Top listu nebudou vedeny jako ověřené, bude jejich hodnota pro ostatní již jen vzpomínkou a nikoli motivací.

 

Protože ale tato záležitost leží zcela mimo okruh mých radioamatérských aktivit, nebudu se k ní nadále vyjadřovat. ani já.  Snad jen povzdech na závěr - možná, že jediné, co chybělo  k dohodě mezi uvedenými OMs, byla dobrá vůle...  Ale čtenáři z oblasti KV mají možná více informací a jistě si udělají vlastní názor.

73 vpz

 

PS: radioamatérské pásmo 160m nepatří mezi krátkovlnná pásma! Jde o pásmo středních vln: http://en.wikipedia.org/wiki/Radio_spectrum