Kauza "Jak to bude letos v Holicích" vzbudila pozornost řady lidí. Zde uvádíme kopii korespondence s jedním z holických radioamatérů:

-----Original Message-----
From: OK1FYA (ATT Plus s.r.o.)
Sent: Friday, August 16, 2002 9:51 AM
To: ok1vpz@seznam.cz
Subject: Re na odpoved AMK

Nazdar Vláďo,

Se zájmem jsem si přečetl informace vedoucích činitelů AMK Holice. Jejich odpověď mě, jako bývalého VO radioklubu OK1KHL (do roku 1994) vůbec nepřekvapuje. Od uvedeného data já, můj otec (ten se toho již nedožil) a řada dalších dnes již bývalých členů výše uvedeného radioklubu, čekáme na odpověď na několik otázek a někteří i na omluvu za dost nepřístojné jednání OK1VEY a OK1HDV.

K uvedenému problému několik poznámek. V tzv. areálu se nachází Muzeum dr.Emila Holuba, které ovšem "páni" z AMK nemají pronajaté. Pokud se v době akce najde nějaký návštěvník, který bude mít zájem o prohlídku, má smůlu: zaplatí poplatek za vstup do "areálu" a zároveň vstupné do muzea. Nemluvím o dvou restauracích, které též nejsou předmětem pronájmu. Jít na pivo představuje opět poplatek za vstup (tj. platím za cca 3 piva). Vrcholem je ovšem situace jiná, část "areálu" totiž není majetkem města. Takže bez ohledu na dohodu mezi městem a AMK budou vybírat "páni" z AMK poplatek za vstup na pozemek organizace, se kterou vůbec nemají dohodu. Pokud bych jako občan města Holic podrobně "rozebral" text, který je dostupný na vašich stránkách a převedl ho na konkrétní situaci v Holicích, asi by bylo dost lidí z řad radioamatérů překvapeno, jak lidé v Holicích nejsou ze setkání nadšeni. Od porušování zákonů až po neskutečný "bordel" a zdevastovaný park u sokolovny, který po setkání zůstává.

Pokud Ti mohu doporučit, pošli svůj dotaz včetně odpovědí AMK na e-mail holice@mu.holice.cz , tam by Ti podle zákona měli odpovědět přesně a bez vytáček.

S pozdravem

Milan OK1FYA

P.S. a abych Tě ještě potěšil, tak v našem městě dle Holických novin stále existuje SVAZARM (míněn AMK Holice).

-----Original Message-----
From: Vladimir.Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Friday, August 16, 2002 8:41 AM
To: ATT Plus s.r.o.
Subject: RE: Re na odpoved AMK

Díky za dopis. Myslíš, že mohu Tvů email zveřejnit ?

Vláďa

Od: OK1FYA (ATT Plus s.r.o.)
Odesláno: 16. srpna 2002 10:54
Komu: 'Vladimir.Petrzilka'
Předmět: RE: Re na odpoved AMK

Nevidím v tom problém, ja raději vdobě setkání (a nejen já) mizím z Holic, nějak se mi nechce být účastníkem takhle organizované akce. A jen tak mimochodem, stejný areál má AMK v pondělí pronajat na jinou akci, kde ovšem nevybírají vstupné.

Ahoj
Milan
----------------------------------------------------------------------------------------

Napsal jsem tedy email:

Od: Vladimir.Petrzilka [ok1vpz@seznam.cz]
Odesláno: 16. srpna 2002 10:01
Komu: holice@mu.holice.cz
Předmět: Radioamatérské setkání Holice

Vážení

dovolte abych s na vás obrátil s prosbou o vyjádření vašeho postoje k záměru holického Automotoklubu vybírat poplatek za vstup na veřejné prostranství Města Holice v době pořádání radioamatérského setkání v posledním srpnovém týdnu.
Podle Zákona o veřejném přístupu k informacím si vás dovoluji požádat o sdělení, zda Automotoklub Holice, který toto radioamatérské setkání, pořádané Českým radioklubem zajišťuje, má skutečně zajištěny smluvní vztahy na pronájem veřejného prostranství se všemi právními subjekty, které jsou majiteli pozemků v ohrazeném "areálu", kdou jsou majitelé těchto pozemků a za jakou cenu bylo veřejné prostranství (pozemky v majetku Města) ze strany Města Holice tomuto AMK k pořádání této akce pronajato.

Pokud na základě Zákona můžete poskytnout tyto informace pouze na základě úhrady nákladů s tím spojených, sdělte nám prosím dle příslušné vyhlášky finanční částku a číslo bankovního účtu, na který jsme připraveni Vámi požadovanou úhradu obratem provést.

Vámi poskytnuté informace hodláme zveřejnit na našich radioamatérských stránkách www.qsl.net/ok2kkw, kde je tento problém českými radioamatéry diskutován mimo jiné v těchto článcích:

http://www.ok2kkw.com/jakto.htm

http://www.ok2kkw.com/dopisok1fya.htm

Uvítáme také, pokud se vyjádříte k dopisu pana Kučery, předsedy AMK Holice a dalším názorům, v těchto příspěvcích uvedených.
Těšíme se na Vaši odpověď v co nejkratším termínu.

se srdečným pozdravem

Ing.Vladimír Petržílka
editor webových stránek OK2KKW
Kurkova 1211 / 4
182 00 Praha 8
--------------------------------------------------------------------------

Případnou odpověď pochopitelně zveřejníme.

OK1VPZ

PS. Podle informace uvedené zde je vstupné do "areálu", kde se setkání koná, 50,- Kč za osobu.