Kopie 3 emailů z diskusního emailového chatu OK_list CRK

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Friday, May 24, 2013 11:38 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Proč se nikdy neomluvím OK1RI za tvrzení, že škodí OK VKV radioamatérům

 
OK1VUM napsal:  "OK1RI nelže - dozvěděl se to až zpětně"
OK1RI napsal: "Nikdy jsi nám (ČRK) NIC nepředal "
 
Chápete ten protimluv v těch dvou vyjádřeních? Kdo z těch dvou lidí nemluví pravdu? A, B, nebo A i B?  Hádejte...
 
Další informace - viz přílohy 1,2,3,4,5. Opravdu jsem ČRK nikdy nic nepředal? Těch emailů na toto téma s lidmi z ČRK mám ještě o dost více. Ale proč je všechny vytahovat... OK1RI přece napsal jasně: "Nikdy jsi nám (ČRK) NIC nepředal " a svazarmovci mu zcela jistě stoprocentně uvěří. Stejně, jako - pokud soudíme na základě souhlasného mručení - věří celá česká mlčenlivá veřejnost své vládě...
 
Myslím ale, že teď už je to jedno. Mlčící většina si vybrala to, co si vybrala. Ve vedení ČRK rozhodují  lidé, kteří raději zlikvidují všechna VKV radioamatérská pásma, jen pokud budou moci ještě chvíli uspokojovat své zduřelé ego. MOC, SLÁVA a VÍTĚZSTVÍ! To je ono!  To je cool!
U toho jim ale já již asistovat nebudu.
 
Celý ten problém nenávisti lidí z ČRK k mé osobě totiž není v nějakém malicherném sporu o postup ve věci obrany 10GHz, či o nějakou rodinu, poslanou do koncentárku. Ten problém je jinde a pokud čtete pozorně, tak z vyjádření OK1RI to čouhá jako sláma z bot:
 
OK1RI (and his melody boys) považují ČRK za jedinou vyvolenou organizaci, jejíž vedoucí úlohu musí všichni radioamatéři buď plně a s nadšením respektovat, nebo . pokud ne - jsou zapsáni na "černou listinu nepřátel" podle starého bolševického vzoru "kdo nejde s námi, jde proti nám".  Považují ji za organizaci, která je vhodným nástrojem k ukojení jejich touhy po moci, nástrojem k získání jednostranných výhod.  A každý, kdo ČRK takto nechápe a přitom nemlčí, se dostane na seznam RUKL (podle vzoru MUKL).
 
No a já (můj syn a hrstka dalších) vnímají ČRK jen jako jednu z mnoha českých radioamatérských občanských sdružení (spolků), sice největší, ale přesto nezastupující ani polovinu českých radioamatérů. Jako organizaci, která se jakousi nešťastnou shodou okolností stala členem IARU a neoprávněně se na sebe snaží strhnout veškerou moc a která se zcela nedemokraticky snaží o všech důležitých věcech, týkajících se OK radioamatérů,  rozhodovat  v utajení a bez jakékoli konzultace - a nejen s tou větší polovinou radioamatérské komunity, která nepatří mezi její členy, ale dokonce i bez veřejné konzultace s vlastními členy.
 
A právě v tom jsou postoje OK1RI a OK1VPZ neslučitelné. Je to dobře vidět m.j. i v tom, že mnozí výše zmínění svazarmovci považují provoz informačního webu OK2KKW jen za pochybný nástroj k seberealizaci ega OK1VPZ a OK1TEH a nechápou, že by mohlo jít o nezištnou službu veřejnosti. Nechápou to, protože to chápat nemohou. Přemýšlení těch lidí totiž pojem "nezištné služby veřejnosti" ze které se nezískává osobní prospěch, nezná.
 
A o tom to celé je... 
 
finito
vpz

Poznámka: okamžitá reakce jednoho svazarmovce na výše uvedený text:  http://www.ok2kkw.com/xyz/doz.txt

 

-----Original Message-----
From: Miloslav Hakr [mailto:mail@hcsradio.cz]
Sent: Friday, May 24, 2013 11:44 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] Proč se nikdy neomluvím OK1RI za tvrzení, že škodí OK VKV radioamatérům
 

Vláďo, v tomhle

Vladimíre -
- nikdy jsem se tě na nic dotýkající se 10 GHz neptal !!!!
-  Nikdy jsi nám NIC nepředal - čekal by to někdo ? Věří tomu někdo, že bys ty něco předal ČRK ?

OK1RI lže. http://www.ok2kkw.com/xyz/schuzka.htm

OK1RI nelže, protože zmíněnou schůzku ve třech jsem inicializoval já, OK1RI byl v té době v zahraničí a o tom, že jsme se sešli, se dozvěděl až zpětně. Možná ti to bude připadat divné, ale máme vzájemné vztahy nastavené tak, že se nemusím ptát, s kým se smím, nebo nesmím scházet u piva. Je to totiž otázka vzájemné důvěry a pokud by tomu tak nebylo, pak bych se na nějakou práci ve vedení ČRK mohl akorát tak vykašlat, protože umím strávit čas příjemněji. Schůzku jsem inicioval z důvodu, že z tvých vystoupení jsem nabyl dojmu, že možná víš něco, co my nevíme.  Protože jsem nechtěl, abychom něco zanedbali a upřednostňuji zájem komunity nad své vlastní ego, tak jsem se na tebe obrátil a vyvolal jsem schůzku ve třech. Výsledkem schůzky bylo naše ujištění, že o všem podstatném víme, a s tímto vědomím byla uskutečněna jednání ve Vídni.
Ostatní teď nebudu komentovat, protože odjíždím.
vum

 

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Friday, May 24, 2013 9:39 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Proč se nikdy neomluvím OK1RI za tvrzení, že škodí OK VKV radioamatérům

 

Odpovědi v textu

v.

-----Original Message-----
From: Jiri Sanda [
mailto:sanda@jimaz.cz]
Sent: Friday, May 24, 2013 2:16 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] Proč se nikdy neomluvím OK1RI za tvrzení, že škodí OK VKV radioamatérům


Vladimíre -
- nikdy jsem se tě na nic dotýkající se 10 GHz neptal !!!!
-  Nikdy jsi nám NIC nepředal - čekal by to někdo ? Věří tomu někdo, že
bys ty něco předal ČRK ? OK1RI lže. http://www.ok2kkw.com/xyz/schuzka.htm 
http://www.ok2kkw.com/xyz/bulletin_crk_a_videnska_konference.htm
- Tvoje korespondence s ČTÚ jen pomohla stávajícímu stavu. OK1RI lže. Má aktivita na současném stavu kmitočtového rozdělení pásma 10GHz mohla změnit mnohé, pokud by ji ČRK podpořil. ČRK (OK2ZI) však nikdy neudělal to, co bylo potřebné.
- Jak víš co se děje a neděje ? Ale prosím konkrétně od koho, co .... No comment... Máme své sympatizanty i v řadách ČRK.
- Jak víš co je dohodnuto  ?
- Ukrajina - každý ať si udělá svůj obrázek. Je to velmi jasné. Stačí si promluvit s několika Ukrajinskými amatéry - je jich na pásmech dost. No
a příměr ????? Asi překvapí, že také s ukrajinskými VKV radioamatéry udržujeme osobní přátelské vztahy... ČRK měl i jejich snahy o navrácení VKV pásem podpořit v IARU prostřednictvím LZ1US, jenž sedí v komisi WGFM CEPTu. Ovšem co udělal OK1RI ve Vídni, aby se jednání posunulo na úroveň IARU versus CEPT?
http://www.ok2kkw.com/xyz/10ghz_v_ok.txt
- Ruku ?!?!?!? Nějak jsem si nevšiml.  Všiml si prosím někdo ze čtenářů  OK1RI lže. Viz přílohy 1 a 2.
- třeba mi to uniklo ? Velmi by mě to zajímalo. Jen jsem si všiml a neustále si všímám, že mi vkládáš do úst výroky, které jsem nikdy neudělal. Že mi přisuzuješ úmysly které nemám a nikdy jsem nedeklaroval
- ale o úmyslech se nebavme jak ty můžeš vědět jaké mám ?
- Zajímalo by mě kdo je ten slušný a kdo je ten neslušný ? Velmi by mě to zajímalo. Myslím si, že z členů rady neslušný není nikdo, tedy očividně kromě mě, a tvých nepřátel - tedy OK1XU a OK1VUM - u posledního z jmenovaných mě to překvapuje......
- Kdo koho kdy obvinil z krádeže finančních prostředků ČRK - o takové
kauze opravdu nevím. OK1RI lže. http://www.ok2kkw.com/xyz/na_ok_listu_vum.htm
- váš WEB obsahuje množství velmi hodnotných, informací, výsledků ze závodů......., každému soudnému člověku je jasné, že na jeho vytvoření
bylo vynaloženo spoustu práce a úsilí, ČRK Vaši činnost spojenou s provozem webu ocenil udělením pamětní plakety - tedy kde byla jaká vůle
a ruka ke smíru ? Jak ty jsi zareagoval ? A je na to více než 50 svědků, jedním z nich je i VO vašeho radioklubu ..... Bohužel je Váš web proložen žejdlíky jedu, což je velká škoda, ale někteří hloupí - jako třeba já - a nejsem sám - se domnívají, že web je vytvářen mimo jiné i proto, aby bylo možno tyto žejdlíky rozlévat. Ale nechci ti vkládat úmysly které nemáš, třeba to nejsou žejdlíky jedu a já hlupák si to jenom představuju - co já můžu vědět o tvých úmyslech ???

Činnost webu s "žejdlíky jedu" bude zanedlouho zastaven. Termín ukončení oznámíme předem.

Jediné, co zcela jistě zůstane, budou ty "žejdlíky jedu" pro poučení příští radioamatérské generace, co je Svazarm a ČRK. A také tam zůstane přehled prvních QSO do zahraničí a DX rekordy. Možná web změníme na běžnou klubovní prezentaci podle vzoru OL3Z. To znamená, že z něj zmizí všechny pro ostatní užitečné informace.

73 !

OK1RI


P.S. Jak čtenáři OK_listu ví tak do něj již velmi dlouho zásadně nic nepíšu. Tvůj surový a zcela vymyšlený útok na Vašem webu bych přešel opět jako mnohokrát v minulosti mlčením. Nicméně mě někteří další přesvědčili, že míra přetekla a že nelze nereagovat - tedy jsem reagoval.

Pořád jsem se nedozvěděl o jediné nepravdě z mé "neomluvy". Viz výše.

Tímto moje komunikace s OK1RI končí. Potom, co jsem se dozvěděl, viz níže, by se jen blázen domníval, že může pokračovat.

v.