QRP ano, či ne...

Dovolte, abych vám všem, které to zajímá, předložil výsledky ankety OK2KKW na téma, zda opět ve VKV závodech zavést kategorie QRP. Tato anketa zaznamenala během cca 3 týdnů celkem 115 aktivních vstupů (hlasů). Bohužel však pravděpodobně nikoli celých 115 hlasujících, protože jsme s politováním zaznamenali z několika stejných IP adres více hlasů a to zejména ve prospěch zavedení QRP kategorie.

Nicméně, i přes tuto "drobnou nehodu" lze konstatovat, že z různých důvodů - například to může být vedeno přáním stanic, které nemají čas, peníze, či schopnosti si pořídit špičkové vybavení, také mít možnost uvidět tu svoji značku na pomyslných "stupních vítězů", nebo snaha současně se zmenšením počtu QRO stanic zmenšit vzájemné rušení (ale to je naprostá iluze - malovýkonový přebuzený vysílač ruší téměř vždy mohem více...) , či snad , a to zejména, snahu pozvednout motivaci těchto z jakýkoli důvodů hůře vybavených stanic tak, aby měly možnost se mezi sebou porovnávat, zvednout tak jejich zájem o tyto závody a tedy dosáhnout opět stálého růstu počtu soutěžících stanic, což i ti "big guns" jenom uvítají..., má snaha o zavedení QRP kategorie mezi čtenáři webových stránek OK2KKW svoji většinovou podporu. Je vidět, že všechny dřívější problémy s QRP (například nepoctivost), které vedly ke konsensuálnímu "odvržení" těchto kategorií počátkem 90 let, jsou již zapomenuty. Ostatně i z jiných důvodů lze soudit, že "historická paměť" nejenom radioamatérů, ale celé dnešní společnosti je (ku prospěchu některých lidí) až k nevíře krátká ...

Závěrem: z naší ankety tedy vyplývá, že po QRP ve VKV závodech je nyní opět výrazná "společenská poptávka". Je pouze na radioamatérské veřejnosti, jak s tímto sebepoznáním naloží.

Zde jsou výsledky hlasování:

OK1VPZ 14.10.2002

 

PS: výsledky dalších anket OK2KKW najdete zde a zde. Chcete-li k věci dále diskutovat, učiňte tak zde nebo v rubrice "Forum" sítě packet radio.