Část korespondence OK1VPZ
se členy ČRK na OK_listu ve dnech  22 až 27.8 2012

(to pro vysvětlení, proč se může brzy stát, že namísto informačního servisu OK2KKW najdete jednoho dne jen černou stránku...)

 

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [
mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Monday, August 27, 2012 3:09 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: [ok_list] Hamspirit model 2012

Možná bych jen k současnému diskusnímu tematu dodal (připomínám, že to z mé strany začalo jako příspěvek k diskusi o radioamatérském hamspiritu model 2012), že mi dnes v poledne zavolal telefonem VO jisté (KV) QRO stanice a sdělil mi (v kostce) m.j. zhruba následující:

- hrubě se mu nelíbí, že jsem tady otevřel záležitost výkonových limitů soutěžních stanic. Řekl, že pokud toho okamžitě nenechám, potom se takové napadání v běžném životě řeší buď žalobou a to mě může stát spoustu peněz, nebo pro lepší zapamatování ještě efektivněji "ručně a stručně".

- tvrdil mi ale také, že oni sami stejně nikdy povolený výkonový limit nepřekročili a že výkon, který uvádějí ve výsledkové listině byl vždy pravdivý

- upozornil mne, že není možno posuzovat pravděpodobný celkový výkon podle počtu anténních systémů na daném pásmu a předpokládat, že do každého z nich vysílá QRO PA, protože oni sami některé anténní systémy už vlastně ani nepoužívají a pouze je ještě nestačili demontovat

- že fotky svých PA nezveřejňují jen proto, že se bojí, aby se jejich klub nestal terčem nějakých neautorizovaných návštěv. Byla u nich už řada pozvaných návštěvníků a každý si mohl vyfotit co chtěl, jen byli dotyční požádáni, aby fotky nebyly z výše uvedeného důvodu zveřejňovány. Nic jiného v tom prý není

- že všechny jejich PA jsou stejně vždy buzeny tak, aby nemohla být přebuzena ani ta nejmenší elektronka, kterou v PA mají a že vlastně už ani neví, jaká elektronka v jakém PA je, takže ostatní PA jsou nutně provozovány jako nevybuzené

- řekl mi ale také, že celá moje snaha o dodržování výkonových limitů je nesmyslná, protože každá OK stanice stejně bude provozovat ty PA, které má k dispozici a to bez ohledu na aktuální výkonový limit daný nějakou vyhláškou

- sdělil mi, že kontroly soutěžních stanic mohly být na Radě ČRK již dávno uspokojivě vyřešeny, pokud bych již rozběhnutou přípravu takových kontrol svou nevhodnou aktivitou nezablokoval.

Tolik moje kusá informace. Jak sami vidíte, asi jsem se opravdu mýlil, a proto se všem operátorům QROO... stanic tímto hluboce omlouvám. Neboť jak dotyčný volající sám řekl: "nikdo jiný než já sám neměřil výstupní výkony všech našich PA a proto jen já musím vědět, že žádné předpisy v našem případě nejsou porušovány". A proto nikdo nemůže mít důkaz o opaku, že. A o tom to je...

Takže nezbývá, než tomu opravdu pevně věřit. Jistě bude víra čtenářů ok_listu alespoň tak pevná, jako ta moje, hi. Prokázat pravdivost, či případný opak proto bude už úkolem případné kontroly, pokud se k ní vůbec někdy ČRK odhodlá a bude záviset na tom, jak fundovaní a nezávislí budou odborníci, kteří ji provedou a zda bude, či nebude možné výsledky kontroly v rámci ČRK dodatečně zmanipulovat. Něco podobného ovšem platí o jakékoli případné kontrole dodržování podmínek sportovní soutěže.

Proto - abych teď chvíli dal OK2ZI a celé Radě ČRK "klid na práci", slibuji, že nebudu (nejméně) do konce ledna 2013 problematiku kontrol soutěžních stanic a jejich výkonových limitů otvírat a budu se věnovat jiným záležitostem, kterých také není ve vztahu mezi ČRK a OK VKV radioamatérskou komunitou zrovna málo. Uvidíme, jaké návrhy procedury kontroly dodržování podmínek závodů nám (tedy české radioamatérské

veřejnosti) do té doby Rada ČRK předloží k odpřipomínkování...

Tolik ode mne k tématu "Hamspirit model 2012"

73 OK1VPZ

 

-----Original Message-----
From: Miloslav Hakr [mailto:mail@hcsradio.cz]
Sent: Monday, August 27, 2012 11:23 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: [ok_list] vydrž

Ahoj  Oldo,
neodhlašuj se, hledá se řešení. Pokud k němu chceš přispět, pokus se přesvědčit ty, kteří ještě reagují na Vladimíra, aby to nedělali a nedělej to ani ty sám. Bez publika bude v řiti. Vzpomeň si na náš rozhovor v Holicích (u mého stánku HCS)
73 vum

 

Dne 27.8.2012 10:57, Oldřich Burger napsal(a):
 

OMs & OBs,

když jsem chvílemi postával u venkovní a vnitřní lokace BTV v Holicích a pozoroval kolemjdoucí, uvědomil jsem si, a to intenzivně.  QUO VADIS HAM RADIO. Jako cizí nezasvěcený pozorovatel bych nejspíše ivažoval, že jsem se ocitl na sjezdu důchodců. Je to smutné, ale takový je život. Vše jednou začíná a jednou končí a výjimky nebývají  až tak početné. (Měřeno relativně krátkým měřítkem).

Nechutné debaty na ok_listu odradily mnohé OK a část  přihlášených během několika posledních let rezignovala na to, číst pracidelně verbální masturbace několika jedinců. I já jsem nedávno začal uvažovat o tom, kolik času bych ušetřil, kdybych tyto onanózní myšlenkové výtrysky nečetl. Zpravidla mám totiž potřebu na některé z nich zareagovat. (Čím dále, tím méně, naštěstí).
 
Odejít z ok_listu dobrovolně se mi jevilo býti defétizmem, takže jsem zkusil cestu, která má jistou šanci. Být vyhozen pro porušení pravidel a etiky této služby (tohoto listu) se mi jeví jako důstojnější forma odchodu. Příspěvek o JFK jsem odeslal do ok_listu s vědomím, že může následovat zasloužený trest. Vnitřním systémem sebekontroly bych toto vnímal jako oprávněný zásah "cenzora" ok_listu.  Nicméně, při srovnání s tím, co se tady děje, bych si byl schopen vnitřním soudem nalézi polehčující okolnosti, abych netrpěl velkými výčitkami svědomí.

Pokud můj prohřešek je vážný, vyzývám správce ok_listu. Zablokujte můj přístup na ok_list,  budu to plně respektovat a budu považovat toto rozhodnutí za spravedlivé. Mea maxima culpa...

73! Olda OK2ER
 

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [
mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Monday, August 27, 2012 11:28 AM
To:
ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] pro OK2ZI

Jen pár poznámek k omylům OK1MX:

= Pokud k nám (OK2KKW-OK2A) kontrola přijde, nijak nám to vadit nebude. Jste všichni zváni, přijďte se kdykoli podívat.
= Profesionální kontrola není "STBáckou praktikou", pokud je nález řádně zdokumentován, není zmanipulován a je v plné míře zveřejněn. Kontrolovaná stanice pochopitelně musí mít právo se ke kontrole vyjádřit a toto vyjádření se musí stát součástí zveřejňěných dokumentů. Nepřípustné by bylo, aby vedení ČRK rozhodovalo, co z výsledků kontroly se zveřejnit smí a co ne.
= pokud je profesionální kontrola řádně připravena, nemůže způsobit přerušení provozu soutěžní stanice na víc, jak 5 minut.
= dodržování podmínek by jistě mělo být záležitostí cti, ale protože tomu tak není, je kontrola nutná. Kontroluje se ve všech odvětvích sportu.
= podvádění s nadlimitními výkony a remote RX přinesli na VKV lidé z krátkovlnných pásem
= závodění jen pro potěšení je de facto závoděním jen pro potěšení big guns, kteří na ostatní ohled příliš neberou. Proto počet soutěžících stanic, které odjedou celý závod, stále ubývá. Pokud Vás zajímají statistické výsledky, podívejte se například sem:
http://www.ok2kkw.com/00003016/statistika/statistika_2.htm

Na přípravě procedury i kontrolách soutěžních stanic jsem ochoten se podílet. Procedura pochopitelně připravena být musí a rovněž musí být ještě před jejím odsouhlasením dána veřejnosti k odpřipomínkování. Utajené rozhodování "o nás bez nás", jak jej známe z ČRK posledních 3 let, je nedemokratické a ve slušné společnosti zcela nepřípustné.

Pokud OK1MX nebaví se radioamatérských závodů zúčastňovat, je to samozřejmě jeho věc a nelze proti tomu nic namítat. Mne zase nebaví provoz na převaděčích a v pásmech krátkých vln.

73 vpz

PS: byl bych nerad, aby zapadlo to, co jsem napsal níže v diskusi s OK2ZI!

 

-----Original Message-----
From: Milan [
mailto:ok1mx@seznam.cz]
Sent: Monday, August 27, 2012 10:21 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] pro OK2ZI

Vážení, dlouho jsem se k tomu nechtěl vyjadřovat, ale už jsem se prostě neudržel, omlouvám se.

Jedna věc mne opravdu rozesmála a to když Vladimír napsal (26.8. 2012,12:03) : " Víte, pánové - já nejsem od přírody konfliktní člověk"  no nic... ale vážně. Dokážete si představit to rodeo, které by nastalo, kdyby někdo, nedejbože z ČRK přijel k nim (a nebo k někomu z jeho fanklubu) na kopec a chtěl provádět kontrolu? Okamžitě bychom byly seznámeni o STBáckých praktikách, KOS, o tom kde Ti kontoloři pracovali, pracují, v podstatě bychom znali jejich životopis, jak všechno udělali špatně, neumí - "měřit, počítat, nic neumí ... dosaď cokoli negativního co Tě napadne) , že měli díru na ponožkách a sjeté pneumatiky a jsou to vlastně skoro vrazi a to nemluvím o tom, že by se ihned kvantifikovalo o kolik bodů díky této kontrole přišli (například díky rozhození psychické pohody operátora či narušením vyzařovacího diagramu antén díky jejich vozidlu) Osobně nemám nic proti tomu aby se kontroly prováděly (byť jsem přesvědčen, že dodržování podmínek by mělo být otázkou cti), ale před tím je nutné naprosto precizně připravit prováděcí postup kontroly, způsob výběru kontrolovaných, práva a povinnosti kontrolorů a kontrolovaných, dát ho do podmínek závodu a každý kdo se závodu účastní s ním musí souhlasit. Připravit a realizovat něco takového není otázkou několika dnů. Nicméně ani tak to není dokonalé, když postup bude uveřejněn, Ti kteří budou  chtít podvádět budou mít vodítko "jak to udělat" aby se jim na to při kontrole nepřišlo. Každopádně je smutné, že VPZ vyzývá ke kontrolám těch kdož překonávají  překážky (VKV + PMR). Podle toho to vypadá, že sice překážky překonávat umí, ale jsou na tom zřejmě dost špatně, jinak si to nedokážu vysvětlit. Pořád nějak mám dojem, že by to měl být koníček, který člověk dělá pro radost, nikoli slepá honba za výsledkem za použití jakýchkoli prostředků. Před 25 lety to ještě takto celkem fungovalo, stačilo blízkou stanici upozornit, že způsobuje rušení a gentlemansky netočila anténu do našeho směru, nebo při tom stáhla výkon. (a neřešilo se jestli je to jejich nekvalitním signálem, nebo naší neodolnou RX cestou) Doba se mění a každý má volbu dělat to co ho baví. V určitý okamžik jsem dospěl k bodu zlomu, že mne závody na VKV díky výše uvedenému již netěší. Jest otázkou, jestli podobně znechucených nebude přibývat a nakonec bude na pásmu jen několik big gun chrtů, kteří budou přes mrtvoly (tím nemyslím jen podvádění z hlediska výkonu, remote RX ale i vzájmené napadání, osočování a dehonestování soupeřů) do hořkého konce bojovat o vysněný kus papíru.

Milan OK1-30562

 
-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Monday, August 27, 2012 12:03 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] pro OK2ZI

 
Aha. Hezké vyjádření Karle. Takže, milí čtenáři, zapamatujte si dobře: nejprve je třeba předložit důkazy, teprve potom bude (možná) nějaká kontrola ČRK... Nenapadlo tě někdy Karle, že kontrola se jmenuje kontrola právě proto, že má ověřit, zda nedochází k porušování pravidel?  Zkus s tím svým tvrzením oslovit kontrolory třeba z finančního úřadu: "nejprve mi předložte důkazy, že něco porušuji a teprve potom můžete mou firmu kontrolovat!"  Takhle se to dělá u vás na vesnici? Nepřipadá ti to divné?
 
Zřejmě ne, že... "vyvolené (modro)soudruhy z ČRK"  zkrátka není dovoleno kontrolovat v jakémkoli případě ...    Víš co Karle?  Běž si s tím svým trapným pašalíkem VKV manažera ČRK taky do Pelmelle...
 
vpz
 
 
PS: jmenovat samozřejmě mohu zcela konkrétně. Ale to ty taky. Jenže k tomu nemáš odvahu. Prohlédni si třeba pozorně znovu tenhle film, který jsi už stejně jistě viděl:   http://www.youtube.com/watch?v=lOu8CdQPkuE  Škoda, že je na něm zachycen jen ten menší (3x GS35) z obou "multi PA". Ale i ten druhý, větší "multi PA" (viz těch 5 "živých" ručičkových měřáků v tom filmu) se dá na internetu najít.
 
Pokud chceš ještě další důkazy, na internetu se dají najít i hezké obrázky z dalších stanic. A nejenom obrázky. Jen je třeba chtít. Ale ty určitě další důkazy vlastně vidět nechceš, že... Tvému šéfovi v ČRK by se určitě nelíbily a ty mu nepochybně zase jednou rád vyhovíš tak, že to raději opět všechno rychle zameteš pod koberec. Co je ostatně také možné čekat od člověka, který už jednou manipuloval výsledky mikrovlnného závodu 2010.
 
Podvádět bez nebezpečí odhalení je přece tak chlapácké... Všichni jsou si rovni, jen někteří "vyvolenci z ČRK" si přece jsou o tolik rovnější. A navíc těžko snášejí, když jim občas někdo zcela náhodou (či dokonce omylem) šlápne na ocas, jako se to povedlo třeba OK2M, nebo tu a tam dokonce (a s opravdu velkou náhodou) OK2KKW. Ale zapamatuj si Karle:  žádný strom neroste do nebe. A domnívat se, že si je možno si vypěstovat nějakou "kariéru" tím, že podvodem vyhraju v nějakém radioamatérském závodě, nebo že zastávám nějakou podřadnou svazarmovskou funkci a svezu se přitom na "účet firmy" v největším letadle do Afriky, je spíš hodno soucitu.  Máš ho ode mne mít, Karle :-)
 
 
-----Original Message-----
From: Karel Odehnal [mailto:odehnk@seznam.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 6:52 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] pro OK2ZI
 
Muzes jmenovat kokretne a predlozit prislusne dukazy?

Pokud ne, tak s tim jdi do Pelmelle.

To ze obcanskemu sdruzeni OK2KKW jiz nekolik stanic v zavode ukazalo zada, neznamena, ze podvadeji. Samozrejme to boli kdyz vyhraje nekdo z QTH kam jezdi mestska doprava.

Pokud mas pocit, ze nekdo prekracuje povoleny vykon, i Ty mas prostredky jak to resit.

73! OK2ZI


Dne 26.8.2012 18:13, Vladimir Petrzilka napsal(a):
 
Zkus se podívat okolo sebe v rámci VKV skupiny ČRK, Karle.  Použití (pochopitelně současné, na jednom pásmu) 4 až 8 PA s GS35b v závodě ti žádné porušování výkonových limitů neevokuje? Přitom je kontrola relativně snadná, ČRK ani nemusí nikoho diskvalifikovat, stačí, že bude vydána zpráva o kontrole, která uvede, že stanice XYZ použila v závodě na pásmu XZY tolik a tolik samostatně napájených anténních systému a tolik a tolik výkonových zesilovačů s elektronkami ZXY či obdobnými výkonovými tranzistorovými moduly. Všem pak bude jasno "who is who" a že stanice, která léta ve výsledkové listině uvádí například 6 až 8 anténních systémů s tolika a tolika prvky a deklarovaným sumárním PEP výkonem 1500W je stanicí podvodníků. Protože zcela jistě z každé GS35b netáhnou jen těch 350 až 750W PEP.
 
Ostatně: Zkus se podívat i sem a řekni, zda ti to něco nepřipomíná. Nebo jsi také postižen selektivní slepotou? Opravdu si myslíš, že naše QRO stanice jsou vybaveny hůře?

Takže: ano, jsem přesvědčen, že ... by bylo lepší, kdyby jsi ve prospěch všech OK-VKV radioamatérů raději konečně zajistil fundovanou kontrolu nadlimitních výkonů (více, jak 5kW PEP) u některých stanic členů ČRK, kteří mají zatím stále pocit, že si mohou dovolit cokoli a jejich následnou diskvalifikaci. Nadcházející VHF Contest je k tomu dobrou příležitostí...
Pokud se proti neúměrným výkonům nezakročí včas, přeroste nám to všem přes hlavu (pokud již díky nečinnosti ČRK není pozdě)  a nejen, že si už de facto nikdo v OK nezazávodí, ale může se dokonce stát, že se úředník v ČTÚ naštve a při příští novelizaci Vyhlášky o podmínkách provozu Amatérské radiokomunikační služby pozmění výkonový limit například na 750W ERP v extravilánu a 100W ERP v intravilánu...  A bude vymalováno.

Dnešní společenské klima, že čím větší překračování povoleného výkonového limitu, tím je dotyčný větší "borec" a zasluhuje obdiv a pokud někdo poukazuje na to, že je to neetické, tak je to jen trapný projev závisti, je přece pro další období neudržitelné. Zkus se zamyslet nad tím, kam nás nečinnost ČRK v tomto směru dovedla.

Před 8-mi lety jsem napsal na ČTÚ
dopis, za který jsem byl vyloučen z OK-VHF Clubu. Vše zásadní, co jsem napsal, bych ovšem byl ochoten podepsat i nyní. Mimo jiné proto, abychom brzy nedopadli tak, jako v té pohádce o rybářově ženě - kdo chce víc a víc, nemá nakonec nic... A to platí i pro ty, kteří si dnes připadají jako "nejrovnější mezi rovnými".

vpz
 
PS: je třeba doplnit definici "předběžných výsledků" - viz bod 28 všeobecných podmínek závodů na VKV. Už jsem ti o tom psal, tak jen připomínám.

 
-----Original Message-----
From: Karel Odehnal [mailto:odehnk@seznam.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 1:27 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] pro OK2ZI


"nadlimitních výkonů (více, jak 5kW PEP) u některých stanic členů ČRK"

Muzes byt konkretni? Nevim o kom je rec.

ZI


Dne 26.8.2012 13:20, Vladimir Petrzilka napsal(a):


Jistě, optimální je NEREAGOVAT. Zkrátka:  ovčani držte hubu, osvícení (modro)soudruzi z ČRK si potom budou klidně dělat, co sami uznají za vhodné. Víte například, že tam, kde podobně jako v OK selhala veřejná kontrola radioamatérské organizace (DARC, RSGB) se její manažeři ocitli v posledních dvou letech před soudem?  Jste si opravdu tak jistí, že všechno, co ČRK řídí, je správné? Já o tom přesvedčen nejsem a další a další důvody mne v tom jen utvrzují.

Nejsou proto spíš nemocní ti lidé, kteří raději sklopí hlavu a mlčí? Není tento postoj české veřejnosti příčinou celého českého společenského srabu? 

A tak připomínám svou otázku pro OK2ZI: jsem přesvědčen, že namísto hloupého vykřikování by bylo lepší, kdyby jsi ve prospěch všech OK-VKV radioamatérů raději konečně zajistil fundovanou kontrolu nadlimitních výkonů (více, jak 5kW PEP) u některých stanic členů ČRK, kteří mají zatím stále pocit, že si mohou dovolit cokoli a jejich následnou diskvalifikaci. Nadcházející VHF Contest je k tomu dobrou příležitostí...
 
73 vpz
 
-----Original Message-----
From: ok1dol@email.cz [mailto:ok1dol@email.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 12:36 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: Re: [ok_list] pro OK2ZI
 

Tak už toho nechte, kdo to má pořád číst. Jediný způsob, jak tyto nemocné lidi utlumit (umlčet asi nepůjde), je na to nereagovat. I když vím, že je to kolikrát těžké, jediná obrana je NEREAGOVAT.

Hezký den. Libor DOL

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [
mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 12:58 PM
To:
ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] pro OK2ZI

Samozřejmě, na diskusní board OK2KKW jste všichni zváni. Jen musíte vzít na vědomí jeho pravidla: http://www.ok2kkw.com/00003016/pravidla.htm  
Emaily OK1IA by tam opravdu dlouho nevydržely...

73 vpz


-----Original Message-----
From: alexandr.seidl [
mailto:alexandr.seidl@gmail.com]
Sent: Sunday, August 26, 2012 12:25 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] pro OK2ZI

Vážení,

Není mi jasné proč tyto diskuse zasviňují OK a OK-VKV list, když (minimálně) na odpovědi se dá velmi dobře použít Vláďův vlastní list na http://www.darkside.cz/board.php - minimálně by tak ubyla polovina příspěvků k mazání zde.

Alex OK1VOF / OK4AS

PS: A protože si myslím že by tam ty odpovědi dlouho nevydržely byl by to další argument o "demokracii" v podání OK1VPZ.


-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [
mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 12:58 PM
To:
ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] pro OK2ZI

Poslední příspěvek do ok_vkv listu jsem poslal 4.srpna, Josefe. Takže pokud tady někdo "zasvinil" obě dvě diskusní fóra, potom je tvoje konstatování jen potvrzením toho, že se nemůže týkat mé osoby. 73 vpz


-----Original Message-----
From: ok2pdn@volny.cz [
mailto:ok2pdn@volny.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 12:05 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] pro OK2ZI

Pokud jsem to nějak sledoval, tak to posledních pár dní šlo jak do OK-listu, tak i do VKV-listu - prostě je třeba zasvinit obě fóra. Přitom na tyhle ptákoviny je snad pell-mell ...  Ale ten spousta lidí nemá přihlášený a tak nezaručuje tu potřebnou publicitu.

všem vy 73
Josef, ok2pdn


-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [
mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 12:58 PM
To:
ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] pro OK2ZI

Nevím, kdo je IT9RYH (na VKV jsem o něm nikdy nic neslyšel) a jaký je jeho vztah k ČRK. Pokud je stejně kritický, jako ten můj :-), potom mne toto srovnání nevadí. 73 vpz


-----Original Message-----
From: Milan Rusky [
mailto:ok1mr@post.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 11:57 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] pro OK2ZI

OK1VPZ = IT9YRH  Nechte ho už v klidu, on za to nemůže, jak napsal jediná pravda je ta jeho, tak co dál řešit. Milan MR


-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [
mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 11:59 AM
To:
ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] pro OK2ZI

Asi máš Slávku poněkud selektivní slepotu. Bezdůvodné osočování mé osoby ze strany OK1IA jsi asi nezaznamenal, že...
Víte, pánové - já nejsem od přírody konfliktní člověk, ale pokud budu v reakci na odkrývání šlendriánu ČRK napadán, musíte zkrátka vzít na vědomí, že se budu bránit. To tě uráží Slávku?
M.j. znovu připomínám, že radioamatérská veřejnost stále čeká na odpověď OK2ZI ve věci účinných kontrol dodržování výkonu v závodech (a jak všichni ví, zdaleka se to netýká pouze VKV).

vpz


-----Original Message-----
From: Slavek Zeler [
mailto:ok1tn@seznam.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 11:28 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] pro OK2ZI

TO ok1vpz. Neviděl jsem v historii nikoho jiného než Tebe, kdo tu stale opruzuje. Jsem clenem CRK takze urážíš i mě a nelíbí se mi to. Pokud se tím bavíš tak si najdi jinou zábavu. Slavek

 

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [
mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 11:57 AM
To:
ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] pro OK2ZI

Jenže já jsem do ok_vkv listu v posledním týdnu nic neposílal. Takže, pokud to bylo okřiknutí OK1IA, tak to beru, jen jsi to asi nemusel posílat do ok_listu. Vyznělo to hloupě. 73 vpz


-----Original Message-----
From: Karel Odehnal [
mailto:odehnk@seznam.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 11:24 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] pro OK2ZI

Ano platilo to pouze pro OK VKV list. V OK Listu Ti to naznacilo jiz nekolik amateru nezavisle na me.

Karel OK2ZI


-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [
mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 11:23 AM
To:
ok_list@crk.cz
Subject: [ok_list] pro OK2ZI

Žádat můžeš Karle co chceš, jenže sis poněkud spletl umístění téhle výměny názorů. Toto není ok_vkv list :-) A tady - podle pravidel ČRK - nemáš tu pravomoc, kterou by jsi asi chtěl mít. Mimochodem - jsem přesvědčen, že namísto hloupého vykřikování by asi bylo lepší, kdyby jsi ve prospěch všech OK-VKV radioamatérů raději konečně zajistil fundovanou kontrolu nadlimitních výkonů (více, jak 5kW PEP) u některých stanic členů ČRK, kteří mají zatím stále pocit, že si mohou dovolit cokoli a jejich následnou diskvalifikaci. Nadcházející VHF Contest je k tomu dobrou příležitostí...

A aby to bylo mezi námi úplně jasné: pokud by jsi správně vykonával svou práci VKV manažera ČRK, Jendovi OK1IA se nemusel bezdůvodně zvyšovat tlak a mohl se vyvarovat těch nesmyslných a hloupých nadávek na moji adresu. Takže si laskavě zameť nejprve před vlastním prahem...

vpz

-----Original Message-----
From: Karel Odehnal [
mailto:odehnk@seznam.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 10:54 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: [ok_list] STOP Re: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

V souladu s pravidly OK VKV Listu Vás žádám, abyste ukončili tuto diskusi.

73! Karel OK2ZI


-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [
mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 1:12 AM
To:
ok_list@crk.cz
Subject: RE: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

Rozhodně souhlasím. Proč zde OK1IA neustále vyvolává spory, je nepochopitelné. 73 vpz


-----Original Message-----
From: Vladimír Bloudek [
mailto:ok1wt@centrum.cz]
Sent: Sunday, August 26, 2012 12:47 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

Ahoj všichni,
musím souhlasit s Michalem. Jsem na 80% nalomen k odhlášení z ok_listu jen proto, že mě podobné handrkování unavuje, 90% zpráv typu vzájemného napadání jen bez čtení mažu a tím jsem přesvědčen, že tohle fórum je tímto způsobem spíše zneužíváno k vzájemnému napadání několika jedinců. Škoda že někteří i  držitelé akademických titulů se chovají podobně jako děti v MŠ kterým někdo šlápl do bábovičky z písku. Myslím si, že pokud bez podobných výjevů nemohou žít, bylo by vhodnější si psát na soukromé adresy a neobtěžovat tím ostatní.

73! Vláďa OK1WT


-----Original Message-----
From: cempa@volny.cz [
mailto:cempa@volny.cz]
Sent: Saturday, August 25, 2012 11:38 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

Vážení diskutující,

prosím změňte v záhlaví předmět vaší diskuze tak, abych mohl s klidným svědomím mazat veškeré příspěvky na téma Vladimír a ČRK. Nerad bych umáznul bez čtení třeba příspěvek, který je věcný, neurážlivý a široké veřejnosti prospěšný. To níže uvedená debata již dávno není.

Děkuji, Michal ok1mtz


-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [
mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Saturday, August 25, 2012 10:32 PM
To:
ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

No jiiistěěěě.... :-)))

Můžeš třeba puknout vzteky Jene, ale pravda je jen jedna a to ta moje. 12.června jsi zveřejnil první předběžné výsledky mikrovlnného závodu 2012. Protože ve všeobecných podmínkách závodů ČRK není definováno, co jsou předběžné výsledky a nikdo z představitelů ČRK se k věci nevyjádřil, 19.června marně uplynul termín, během kterého bylo možné k těmto předběžným výsledkům podat připomínky a námitky. Když jsi potom podruhé zveřejnil předběžné výsledky vzor 2. již de jure nebylo možné k jejich obsahu nic namítat. To pochopili prakticky všichni radioamatéři v OK a proto jsi k těmto druhým předběžným výsledkům nedostal prakticky žádné připomínky (pokud vůbec nějaké). A to přesto, že ve výsledkové listině mají některé stanice započtena evidentně neplatná spojení. No nic, nám to nevadí, jen bychom vyhráli s větším náskokem. Takže námitky pošleme zase někdy příště. Třeba nám pak někdy ČRK dokonce odpoví a nedejbože snad i zdůvodní, proč naše připomínky zase zamítli :-))))

Takže si užívej hezkou neděli, ty "podvodníku". Víš, že je úsměvné na tvé výlevy reagovat? Pamatuješ si vůbec, co jsi tenkrát sem do ok_listu napsal a proč na to OK1EM tenkrát hned reagoval? Můžu ti to poslat :-)

vpz

 

-----Original Message-----
From: ok1ia [
mailto:ok1ia@seznam.cz]
Sent: Saturday, August 25, 2012 8:19 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

No, Vláďo zase LŽEŠ a navíc jsi podvodník.

Protože už po několikáté ti píšu, že jsem nezveřejnil předběžné výsledky a také jsem napsal, že nemám ještě Logy ze zahraničí. Předběžné výsledky ses z toho snažil udělat sám. Ostatní to vše pochopili. A taky jsi napsal na Web KKW k tomu komentář. Ovšem po mé veřejné odpovědi tobě jsi tento komentář upravil k své podobě - takže jsi ho zmanipuloval - a to je tvůj další podvod. Takže co je napsaáno v 1. řádku tohoto textu je pravda a na tom trvám. Víc se o tomto tematu nehodlám s tebou bavit a znovu ti radím, nech se léčit. Už jsem ti přece poslal povídání psychiatrů o tvé nemoci. Neodkládej to. Vyděláš na tom. Nejdřív napočítej do deseti, aby ti spadnul tlak na normál, uklidni se a přemýšlej. Jinak se měj pěkně a ahoj. IA

PS:  Tedy znovu opakuji, že se ti nedá věřit. Jsi LHÁŘ a Velký manipulátor

 

Pro OK1NE:

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [
mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Saturday, August 25, 2012 10:22 AM
To:
ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

Konstatuji, že jsi se svými (vždy a za všech okolností ČRK obhajujícími) postoji zcela mimo realitu, Julie. Pokud by jsi sledoval, co se děje a pouze kriticky a manipulativně nerozebíral slova a souvětí, která jsem napsal, potom bys věděl, že OK2ZI z důvodu zmanipulování výsledků Mikrovlnného závodu 2010 sám požádal, aby jeho klub nebyl hodnocen, protože jinak by museli být pro podvod diskvalifikováni. Slušný člověk by pochopitelně odstoupil ze své funkce v ČRK, ale někteří lidé prostě sami v sobě takovou vnitřní sílu nemají... Takže - aby to bylo jasné - nebyla to věc nějakého protestu, ale odhalení jasného podvodu.

Protest jsme podali proti chybnému hodnocení UHF Contestu 2011, ale ČRK nám dodnes relevantně neodpověděl, proč nám nebylo vyhověno, když věc byla jasná.

Stejně tak jasná byla situace v letošním mikrovlnném závodě, ovšem ČRK mezitím bez konzultace s veřejností vydal tak špatnou definici bodu 28 všeobecných soutěžních podmínek, že jsme už protest proti vyhodnocení nemohli podat, neboť předběžné výsledky, které OK1IA zveřejnil 12 června neobsahovaly nezbytná data, která jsou potřebná k rozboru chyb hodnocení. Proto lhůta, během které je možno podávat námitky proti výsledkům 19.června marně uplynula a dnes jsou již kodifikovány výsledky, které v sobě mají chyby a nelze s tím už nic udělat. Třeba ČRK jednou jako předběžné výsledky zveřejní kompletní data ze závodu a umožní tak OK stanicím podat protest proti případnému nesprávnému hodnocení...

Závěrem - u členů ČRK jsme nenáviděni zejména proto, že nazýváme věci pravými jmény a tím napadáme "vedoucí úlohu" ČRK. Je smutné, pokud ostatním OK ovčanům nevadí, že už zase si tady někdo hraje na to, že má "vedoucí úlohu", aniž by demokraticky musel požádat všechny české radioamatéry o to, zdali s takovým uspořádáním souhlasí.

Považuješ to opět vůči ČRK za "dehonestující" vyjádření?

Hezký den

vpz

 

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Saturday, August 25, 2012 9:39 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] rq

 
Ano, předtím jsem tam ale spoustu (myslím, že osm) let nebyl, Slávku Přijel jsem vloni jen proto, abych slyšel, jak trapně bude OK2ZI vysvětlovat svoji kauzu spojenou se zmanipulováním výsledků mikrovlnného závodu 2010. Ovšem sám neřekl nic a nikdo z ovčanů se ho na to neodvážil zeptat.. Nemám proto pocit, že bych svou letošní neúčastí o něco přišel. Nevidím důvod, proč bych měl dělat ČRK křoví.
 
Pro OK1IA: se svými předpoklady jsi směšný. Mimochodem: mikrovlnný contest jsme už vyhráli několikrát a dá-li Bůh, snad se nám to ještě někdy podaří. Jinak, když je na tom ČRK finančně tak blbě, že nedovede diplom poslat a musí je rozdávat osobně při nějakých obskurních příležitostech, měl by alespoň zajistit, aby každý diplom byl po vydání oskenován a zveřejněn na webu pořadatele v elektronické podobě. Potom by nebyla žádná diskuse o tom, zda byl diplom někomu někdy předán, nebo zahozen do odpadu (pokud ho vůbec někdy někdo vypsal). Stačilo by si ho stáhnout a vytisknout. Jinak o tom, které diplomy ČRK jsme dosud neviděli se lze "on-line" poučit zde: http://www.ok2kkw.com/diplomy/prehled_diplomu.htm 
 
73 vpz
 
 
-----Original Message-----
From: Slavek Zeler [mailto:ok1tn@seznam.cz]
Sent: Saturday, August 25, 2012 8:15 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] rq

 
ale vloni jsi byl 
 
-----Original Message-----
From: ok1ia [mailto:ok1ia@seznam.cz]
Sent: Friday, August 24, 2012 9:41 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] rq

 
Vláďo, seš Srab ... všichni víme jak vypadáš a jak se chováš - HROZNĚ....myslel jsem, že si vyzvedneš diplom za Mikrovlnný závod pro OK2A za 1.místo osobně, abys zase neříkal, že Vám ČRK nedodal diplom...
Jestli se bojíš, že ti někdo narovná fazónu- toho se neboj, byla by to škoda vynaložené energie ...Tak teda  ten diplom za perfektní výsledek OK2A   v MW závodě předám Láďovi 1DIX.   URČITĚ !!!  Teda jestli nevadí, že je podepsaný Předsedou ČRK...
Přeju ti klid v duši vše dobré.
Honza.
-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Friday, August 24, 2012 8:02 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] rq

 
Nejezdím na CB & KV setkání členů ČRK.  Pokud chceš vidět, jak vypadám, podívej se na web OK2KKW. Fotek je tam dost. vpz
 
-----Original Message-----
From: Mirek [mailto:ok2cv@seznam.cz]
Sent: Thursday, August 23, 2012 12:33 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: [ok_list] rq

 

OK1VPZ - budeš-li zítra v Holicích, přijď prosím Tě v 11.00 na "schody", rád bych Tě viděl "in natura". TNX ES VY 73 = M.
=

 

-----Original Message-----
From: OK1NE [
mailto:ok1ne@seznam.cz]
Sent: Friday, August 24, 2012 9:40 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

NZ Vladimíre,

stran mého přístupu na http://www.ok2kkw.com/ jsi nevyslovil žádná omezení. To jsi konečně mohl poznat z prostého faktu, že jsem se podrobně zabýval článkem http://www.ok2kkw.com/hamspirit.htm, ale pro jistotu to uvádím zcela explicitně.

Když už odpovídáš na nějaký mail, tak by sis ho měl alespoň přečíst. O žádné "účelové" dehonestaci ČRK jsem nepsal.

Oba články http://www.ok2kkw.com/00003016/mw010/tojenahoda.htm a http://www.ok2kkw.com/00003016/mw010/tojenahoda2.htm jsem přečetl, ale díky poněkud epickému slohu a pro mne poněkud vzdálené problematice jsem z toho pochopil leda to, že došlo k nějaké chybě a že se Ti to nelíbí, protože jste zřejmě byli poškozeni. To by se mi taky nelíbilo. Tím, že jste z pro mne nepochopitelných důvodů nepodali protest, jste jenom spustili celý následný řetěz různých poloficiálních a hlavně polovičatých a bůhví jak kvalitních vyjádření. Protest není nic špatného, ani to není žádný projev zlé vůle. Vy jste ovšem zvolili typicky český způsob, že se to "nějak" vyřídí postranními cestičkami. Chyba je skutečně na straně ČRK; vyhodnocovatel měl váš e-mail odmítnout a vyzvat vás, abyste řádným způsobem podali protest. Nebo je snad v podmínkách toho závodu vámi použitý postup popsán?

Nehodlám vám podsouvat účelovost vámi použitého postupu, i když věta "Dohodli jsme se proto, že nebudeme dávat proti výsledkům závodu oficiální protest, ale OK1DIX jen pošle OK1IA email se žádostí o vysvětlení a potom případně zveřejníme jeho odpověď." může být vykládána mnohými způsoby. Ale zůstaňme na předpokladu bona fide.

73 Julda, OK1NE

 

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Friday, August 24, 2012 9:03 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

 
Potom konstatuji, že k této věci jsem napsal vše v 20:32h a nemam, co bych jeste dodal. Chces-li nadale vuci me osobe zustavat v zakopech CRK, je to Tvoje volba a mne nezbyva, nez ji vzit na vedomi a prestat zde v takovem pripade s tebou diskutovat, nebot takova diskuse nemuze vest k zadnemu pozitivnimu vysledku.
vpz

-----Original Message-----
From: OK1NE [mailto:ok1ne@seznam.cz]
Sent: Friday, August 24, 2012 8:50 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

Promiň, ale po třech nebo čtyřech výměnách počítače tady mám e-maily tak možná půl roku staré a určitě ne všechny. Své přání jsi tenkrát vyjádřil velice jasně a já neshledávám žádný důvod k tomu, abych Ti nevyhověl. Ještě ses tehdy taky vyjádřil, že budeš muset vůči mně přitvrdit. Bude to tak 5 až 10 let. Pokud chceš na tomto stavu něco změnit, je to na Tobě.

73 Julda, OK1NE-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Friday, August 24, 2012 8:32 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

 
Posli mi tedy prosim kopii meho vyjadreni, kde jsem vyjadril takovy "zakaz". Prosel jsem vsechny Tobe adresovane emaily za poslednich 6 let a nic podobneho jsem nenasel. Zadne emaily nemazu, vsechny archivuji. Stejne tak je archivovan a verejne pristupny cely obsah naseho diskusniho boardu. Bud jsem tedy takovy email ztratil, coz povazuji za malo pravdepodobne, nebo slo o nedorozumeni. Ale dnes je to asi jiz jedno. Zatimco muj postoj vuci CRK, Svazarmu, Hamspiritu a vztahu KV versus VKV se nezmenil ani o mak, v poslednich letech se rychle vyvijela nenavist clenu CRK vuci me osobe. Nevylucuji tedy, ze i ty jsi podlehl vseobecne nenavisti vuci me osobe a nejake vedlejsi vyjadreni chybne povazujes za explicitni zakaz bez jakehokoli omezeni. vpz

 

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [
mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Friday, August 24, 2012 8:32 PM
To:
ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

Hm... Při tom hlubokomyslném příspěvku na téma jak pracovat s mládeží a jak dehonestuji ČRK by ses Julie mohl ještě vyjádřit k jedné příhodě, kterou vyvolali sami lidé z vedení ČRK. Něco málo si o těch "zajímavých náhodách" můžeš přečíst tady: http://www.ok2kkw.com/00003016/mw010/tojenahoda.htm
http://www.ok2kkw.com/00003016/mw010/tojenahoda2.htm

Co myslíš? Byla to z mé strany také účelová dehonestace ČRK? Nebo budeš zase nepravdivě tvrdit, že k uvedenému obsahu nemáš přístup? vpz

-----Original Message----
From: OK1NE [
mailto:ok1ne@seznam.cz]
Sent: Friday, August 24, 2012 5:12 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

.....................
> K tema hamspiritu jsem se jiz vyjadril, snad jen dodam, ze VPZ nechtel
> nejak rozpitvavat hamspirit v chovani 1DUO. To určitě nechtěl, dokonce mu snad ani nešlo o hamspirit, ale o dehonestaci ČRK.

V http://www.ok2kkw.com/hamspirit.htm se řetězec "hamspirit" vyskytuje 3x, řetězec "ČRK" 9x. ....................

 

-----Original Message-----
From: OK1NE [mailto:ok1ne@seznam.cz]
Sent: Friday, August 24, 2012 1:21 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

 

NZ Vladimíre,

zapomínáš. Nikdy jsem nepsal, že mám přístup na http://www.darkside.cz/ zablokován. Napsal jsem, že odkazy na tento web jsou pro mne díky Tobě nepřístupné. Nepřístupnost spočívá v tom, že jsi mi ZAKÁZAL se na tomto webu objevovat a já to respektuji a budu to respektovat, dokud svůj zákaz neodvoláš.

73 Julda, OK1NE

 

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Thursday, August 23, 2012 10:01 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

 

Možná bych jen pro odstranění všech případných pochybností dodal, že NIKDO NEMÁ PŘÍSTUP NA NÁŠ WEB a diskusní board ZABLOKOVÁN.    
Pokud zde OK1NE svéhlavě odmítá si na dříve uvedené linky kliknout, nezbývá mi, než požádat ostatní, aby mu odkaz těch dvou stran zkopírovali
a poslali emailem.   
vpz

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Thursday, August 23, 2012 8:58 PM
To: 'mail@hcsradio.cz'
Subject: soukrome

 
Odpověď je jednoduchá Mílo:
 
Měl jsem na mysli porušování hamspiritu v tom smyslu, že OL3Z ve svých denících ze závodů opakovaně uvádí nepravdivé údaje o použitých výkonech (resp. součtu PEP výkonů jednotlivých PA). Důkaz není třeba předkládat, neboť je to všeobecně známá skutečnost. Svědků by se našlo dost a ostatně - oba dva víme své.
 
Polehčující skutečností je, že v tomhle zlozvyku nelítá pouze OL3Z, ale třeba také OL4A a další. O tom, že úmyslné uvádění nepravdivých údajů v soutěžním deníku je rovněž porušením hamspiritu a špatným příkladem pro případné mladé operátory, které chceme k našemu sportu přitáhnout, bych snad raději  nepolemizoval.
 
Závěrem bych mohl zkopírovat poslední větu tvé reakce, ale nepovažuji takovou uštěpačnost za potřebnou.
 
vpz


-----Original Message-----
From: Miloslav Hakr [mailto:mail@hcsradio.cz]
Sent: Thursday, August 23, 2012 1:10 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

Poznámka pro OK1VPZ:

Vláďo, prosím, abys své podezření týkající se dnešního chování OL3Z objasnil a  předložil důkaz. Pokud toho nejsi schopen, pak prosím se svoji poznámkou jdi tam, kde záda ztrácejí své slušné jméno.
Děkuji
M.
 

-----Original Message-----
From: OK1NE [mailto:ok1ne@seznam.cz]
Sent: Thursday, August 23, 2012 1:01 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

Milý Vladimíre,
jako obvykle - já o voze, Ty o koze. Pokud jsi přečetl to, co jsem Ti napsal, tak víš, že odkazy na http://www.darkside.cz/ jsou pro mne díky Tobě nepřístupné, a odkazy http://www.ok2kkw.com/hamspirit.htm a http://www.ok2kkw.com/duohamspirit.htm se mi zdají být poněkud tendenční. Zejména tam chybí informace, jak byla celá záležitost vyřešena. 

Od jiných, nikoli od Tebe, jsem se dověděl odpovědi na své otázky: 

·        Žádný protest nebyl podán         Vyhodnocovatel škrtl ona dvě sporná QSO (a dobře udělal, na jeho místě bych je škrtl taky, ne podle pravidel, ale podle selského rozumu). Čímž se věc někdy před 8 lety s konečnou platností vyřešila. Pro mne z ní vyplynulo následující poučení: 

  • ·        před závodem si pořádně přečíst jeho podmínky ·       

  • při závodě je striktně dodržovat ·       

  • nejezdit závody, jejichž podmínky se mi nelíbí  

Zbývá poslední otázka, opět adresovaná Tobě:   

Proč jsi tuto vyřízenou událost po 8 letech vytáhl, nota bene s poznámkou "To mi pripomnelo, jak se uci hamspirit v ramci klubu CRK.". Tím Ti nechci podsouvat jakékoli úmysly, je čistě na Tobě, jak odpovíš. Ptám se pouze proto, abych se něco dověděl, nikoli, abych provokoval.  

No vlastně ještě jedna otázka: Kolik mladých operátorů prošlo třeba za posledních 8 let výchovou v OK2KKW a kolik z nich dodnes zůstalo radioamatéry?  

73 Julda, OK1NE

 

-----Original Message-----
From: ok1tehlist2@seznam.cz [
mailto:ok1tehlist2@seznam.cz]
Sent: Thursday, August 23, 2012 12:23 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

No jedna vec jsou pravidla a druhou hamspirit (fair play?). Jde prave o ten drobny rozdil, ze tehdy v 60. letech, kdy zavod vzniknul by nikoho podobne porusovani hamspiritu nenapadlo (navic o Vanocich), zato dnes ucel sveti prostredky..
TEH

PS: neslo jen o 2 signaly na pasmu, ale taky o delani QSO na par metru z mistnosti do mistnosti mezi operatory (Vanocni zavod se tehdy pocital na 1 QSO = 1 bod bez nasobicu).


-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Thursday, August 23, 2012 12:00 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

 
Vse je uvedeno zde, mily Julie
 
 
kdo tomu ovsem nechce rozumet, tvrdi, ze neumi, nebo nesmi ani cist, natoz o tom premyslet...
 
 
Poznamka pro OK1VUM: ve sve reakci jsi mi Milo objasnil mnohe z dnesniho chovani OL3Z.
 
Timto pro dnesni den koncim se svym "bezduvodnym lzivym napadanim a osocovanim CRK".
 
Zitra si muzete podobnym zpusobem prodiskutovat treba tohle tema:
 
 
vpz
 
-----Original Message-----
From: Miloslav Hakr [mailto:mail@hcsradio.cz]
Sent: Thursday, August 23, 2012 10:52 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012
 

Ahoj,
dovolil bych si na to zareagovat, protože si na případ pamatuji a dlouze jsem o něm s OK1DUO hovořil.
Stanice OK1KHQ udělala to, že si pozorně přečetla podmínky závodu a protože v nich nebylo obvyklé pravidlo typu "stanice smí mít v kterémkoli okamžiku pouze jeden signál na pásmu" , tak pravidel plně využila a vysílali, jestli se nepletu, současně na CW/SSB a na FM. Ostatní to nedělali, tak OK1KHQ získali oproti nim výhodu. Těžko ale někoho vinit z toho, že se zachoval plně dle podmínek závodu. Měl jsem to tenkrát Jardovi za zlé, ale s odstupem času to vidím tak, že v jakémkoli jiném sportu to funguje stejně, co je psáno v pravidlech, to platí a nelze vymáhat dodržování pravidla, které v podmínkách není. Že tam není proto, že ho tam pořadatel zapomněl napsat? Problém pořadatele a těch, kteří si pravidla nepřečetli a neanalyzovali. Na KV má každá závod jiná pravidla a když si je někdo nepřečte a závodí tak, jako minulý závod, je to jeho mínus.
vum
 

 
 
-----Original Message-----
From: OK1NE [mailto:ok1ne@seznam.cz]
Sent: Thursday, August 23, 2012 10:30 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012
 

Milý Vladimíre,

vidím, že s Tebou komunikovat je velice zábavné. Na něco se Tě zeptám a Ty zcela mimoběžně odpovíš. Když se to stane mně, tak se klidně vymluvím na sklerózu. Ale na co se vymluvíš Ty, lieber junge Bursch?

Takže se zeptám znovu:

·        podal někdo proti chování stanice OK1KHQ protest?

·        jaké bylo stanovisko OK1KHQ k tomu protestu?

·        jaké bylo rozhodnutí pořadatele závodu o tom protestu?

Všechno ostatní jsou jen takový řeči.

73 Julda, OK1NE

 

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Thursday, August 23, 2012 9:07 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

 
Oh, jistě, milý Julie. :-)  To modré kolečko je vlastně půvabně červený čtvereček...
 
Zkrátka jedeme dál podle známých totalitních pravidel:
 
1) členové ČRK mají vždy pravdu, nečlenové ČRK vždy lžou
2) v případě, že členové ČRK výjimečně pravdu nemají, platí bod jedna
 
Užívej si léta.  73 vpz
 
-----Original Message-----
From: OK1NE [mailto:ok1ne@seznam.cz]
Sent: Thursday, August 23, 2012 12:10 AM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

NZ Vladimíre,

> A co to vlastne je ta "narcena strana"? Proc je treba hned pouzivat

> tak negativni formulaci? Snad proste ze zvyku, ze OK1VPZ umi 

> ostatni jen nespravedlive narknout, ocernovat a lzive osocovat?

O nespravedlivém nařčení jsem nepsal nic, to můžeš vědět jenom Ty, zda bylo či nebylo nespravedlivé. K té "negativni formulaci" si dovolím ocitovat: 

Nařknouti - uvaliti podezření na někoho.
Příruční slovník jazyka českého, Česká akademie věd a umění, díl III (N-O), Praha 1938-1940.
 

Ale klidně to nazvi jinak, já na tom bazírovat nehodlám. Ovšem je s podivem, že jako příklad toho, jak VKV amatéři porušují hamspirit sis vybral něco, co se odehrálo před 8 lety. Že jsem si mohl ty VKV amatéry odpustit? No jistěže mohl, ale Ty sis neodpustil rejpnutí do ČRK ("To mi pripomnelo, jak se uci hamspirit v ramci klubu CRK." - nějak mi ta věta připomněla Rudé právo konce let padesátých), tak jsem si rejpnul taky. Ale raději dále bez rejpání a k věci. 

Mně se také to co popisuješ, nelíbí. Zejména ona spojení s vlastními operátory. I když teď vlastně nevím, jakého zločinu jsem se dopustil: "Najala" si mne jedna kolektivka, abych tam při VKV závodě pár hodin telegrafoval. Když uplynul čas, odjel jsem domů, zapnul jsem rádio a jel stejný závod na sebe a udělal mj. i tu kolektivku. Budu zastřelen před rozvinutou autobusovou zastávkou? Prosil bych ne na úsvitu, ale až tak kolem desáté. 

Vysílání ze dvou pracovišť na dvou kmitočtech, to vypadá hodně blbě, že. Otázkou je, co na to podmínky závodu. Protože mít při závodě na starosti dostatečný počet dětí, tak, pokud to není proti podmínkám závodu, tak zřízení dvou oddělených pracovišť je docela dobrý nápad, jak ty děti zaměstnat. 

Ale můj laický názor zcela jistě není směrodatný. Otázka je, zda došlo k porušení podmínek závodu nebo povolovacích podmínek:  

·        podal někdo proti chování stanice OK1KHQ protest?      jaké bylo stanovisko OK1KHQ?   jaké bylo rozhodnutí pořadatele závodu?

> Mimochodem: odkaz na archiv, kde jsou tri tehdejsi a nepochybne
> zcela svobodna vyjadreni OK1DUO je primo v uvedene zprave,
> stacilo si tu zpravu jen precist...

 Když mne zajímá skutečné stanovisko OK1KHQ a ne to, jak jsi ho zredigoval. A odkazy na http://www.darkside.cz/ mi nejsou nic platné. Dosud jsi neodvolal svůj zákaz, abych se tam objevoval, tak ho respektuju.  

Ono se vztahem nekterych lidi k CRK je to totiz jako se vztahem k limonade Kofola. Kdyz ji milujes, tak neni co resit...

 Myslím, že jsi poněkud domýšlivý. 

> A kdo Kofolu nemiluje, je nepritel. Jak proste mily Watsone.. 

A tím se Ty zřejmě řídíš. Každý Cyril má své Metody. 

73 Julda, OK1NE
 

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Wednesday, August 22, 2012 10:38 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

 

A co to vlastne je ta "narcena strana"? Proc je treba hned pouzivat tak negativni formulaci? Snad proste ze zvyku, ze OK1VPZ umi ostatni jen nespravedlive narknout, ocernovat a lzive osocovat? Nejak mi ty formulace pripominaji roman 1984... Ja jsem se vyjadril k povzdechu OK2ER, ze situace se nezlepsuje, ale spise naopak.
 
Mimochodem: odkaz na archiv, kde jsou tri tehdejsi a nepochybne zcela svobodna vyjadreni OK1DUO je primo v uvedene zprave, stacilo si tu zpravu jen precist...
 
 
BTW, asi by bylo zajimave vedet, kolik z tehdejsich mladych akteru zmineneho radioklubu CRK se jeste dnes aktivne venuje radioamaterskemu zavodeni.
 
vpz
 
 
PS: Ono se vztahem nekterych lidi k CRK je to totiz jako se vztahem k limonade Kofola. Kdyz ji milujes, tak neni co resit... A kdo Kofolu nemiluje, je nepritel. Jak proste mily Watsone...
 
 
 
-----Original Message-----
From: OK1NE [mailto:ok1ne@seznam.cz]
Sent: Wednesday, August 22, 2012 9:46 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

Bylo by zajímavé znát i názor nařčené strany - je někde k disposici?

73 Julda, OK1NE

 

-----Original Message-----
From: Oldřich Burger [mailto:o.burger@btv.cz]
Sent: Wednesday, August 22, 2012 6:17 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

 
Zajímavé je porovnat původní Vladimírovo konstatování z konce roku 2003 (začátek r. 2004) se situací po uplynutí dalších 8 let. Nezlepšila se. :'(
Nemám sice 100% stejný pohled na celý okruh zmíněných problémů (i Vladimír nám "zestárnul" a přitvrdil v nenávisti k ČRK), nicméně, k velké části jeho úvahy bych se podepsal. Divný je ten náš svět.

Olda ER
 

-----Original Message-----
From: Vladimir Petrzilka [mailto:ok1vpz@seznam.cz]
Sent: Wednesday, August 22, 2012 4:08 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: RE: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

 
To mi pripomnelo, jak se uci hamspirit v ramci klubu CRK.
 
Viz napr. aktivity OK1DUO - detaily najdete ve druhe polovine tohoto clanku:
 
 
a tady
 
 
vpz
 
 
-----Original Message-----
From: Oldřich Burger [mailto:o.burger@btv.cz]
Sent: Wednesday, August 22, 2012 2:45 PM
To: ok_list@crk.cz
Subject: Re: [ok_list] Fwd: [ok_vkv_list] Re: [ok_list] Výsleky PDM 2012

 

Mirku,

díky za vysvětlení, toť opět úplně nový pohled na věc. Kam se člověk podívá, tam je vidět úpadek ducha. Chtělo by se mi říci, že není problém si u těchto podezřelých stanic učinit kontrolu dotazem u protistanice, ale chápu, že je to spousta práce navíc. Jako "odměnu" za tuto kreativitu bych dal kolektivce distanc na pár let ve všech závodch řízených z OK.

Skutečně geniální způsob, jak vychovávat mládež k HAM spiritu (obecně k poctivosti). Je zřejmé, že nikdo z těch mládežníků tento fígl nevymyslel. No, nejsem si tím až tak jistý... Ryba prý smrdí od hlavy a rozklad pokračuje stále rychleji. Je štěstím být dnes starý. :'(

Olda ER


Dne 22.8.2012 13:41, OK1DOM napsal(a):

Oldo,
kdysi dávno se to tak zavedlo, protože nebylo možno zkontrolovat spojení do zahraničí. V podstatě stačilo udělat několik jugošů a o vítězi bylo rozhodnuto. A někteří brali tenhle závod příliš prestižně.
Mirek OK1DOM

Dne 22.8.2012 13:22, Oldřich Burger napsal(a):

Jirko,

není to útok na Tvou osobu, není to útok na nikoho konkrétního. Předmětem mé poznámky je kritika
koncepce soutěží pro mládež, kde převládá technokratický model řízení* nad logikou a účelem. Viděno subjektivně a selektivně "mým úhlem pohledu" si myslím, že je něco špatně. Neznamená to, že vím, jak věci řešit. Každý problém je ale třeba nejdříve pojmenovat a až pak lze hledat varianty řešení.

73! Olda

*) to jsem s nadsázkou nazval jako "akademické dišputace".

 

Dne 21.8.2012 13:58, Jirka MWW napsal(a):

Ahoj Oldo,

tvých příspěvků v této konferenci si vážím, protože jsou obykle velmi racionální a většinou s nimi i souhlasím. Bohužel, tento tvůj mail jsem nepochopil.
Dovolil bych si proto celou situaci shrnout :

1. PDM jsme z pověření ČRK vyhodnotili a výsledky zveřejnili v souladu s podmínkami, které platily v den konání závodu
2. Ke zveřejněným připomínkám měl jen OK2PIN nějaké dotazy, které jsem zodpověděl
3. OK2PIN odpověď akceptoval
4. Několik účastníků konference vyjádřilo vlastní názor, že by se QSO se zahraničím mělo uznávat. S tímto názorem  100% souhlasím.
5. ČRK podmínky na webu upravilo až po závodě.  Příští rok to tedy bude už jinak.

Kde jsou podle tebe ty akademické dišputace ?


Dne 21. srpna 2012 13:08 Oldřich Burger <o.burger@btv.cz> napsal(a):

OBs,

budete tak dlouho "opruzovat" akademickými dišputacemi, až otrávíte všechny, kteří by se třeba i do soutěžení zapojili. Diskutovat a hledat "pseudoprávní" problémy ve věcech, které jsou logické, se stalo v posledních letech pro celou českou společnost poměrně typické.

Vzorový příklad, kam až je možné dojít, je causa Janoušek. Ač  jezdil ožralý, o papíry nepřišel a za úmyslné přejetí  "drzé Vietnamky" vlastně  vůbec nemůže, protože byl chvilkově "nepříčetný". Chcete přivést HAM radio až do těchto konců?

Vzpamatujte se OBs.

BTW, na VKV pro podobné bafuňářské manýry už několik let závody nejezdím. Nejsem sám, jak jsem zjistil. Pro ta děcka, která PDM jela, je tato "žabomyší bafuňářská praxe" dokonalou cestou jak omladit komunitu OK penzistů.

73! Olda OK2ER